Tata Bojs – Kluci kde jste?

Hmmm... no a Tata Bojs na nás opäť po dvoch rokoch zaútočili. Zábavní Tata Bojs. Štýloví Tata Bojs. Vtipní Tata Bojs. Jedni z mála vyvolených. Nepríčetne poskakujúci Mardoša. Prekvapujúci úder s občasne závažnými textami. Čo to? Prečo to? Flegmaticky znejúci Milan Cajs sa zblaznil? Opäť tradične vyšperkovaný zvuk... len tie ich posolstvá... aaach jaj... no neviem neviem...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)
Obrázok blogu

Takže začnime pekne po poriadku.Na začiatok by som poznamenal, že som nikdy nebol zarytý nadšenec Tata Bojs.Ale vždy mi boli tak nejako sympatickí a ich tvorbu som považoval za tonajlepšie, čo sme v rámci ČR a SR mohli počuť. No a terazk veci. Viete, od Tata Bojs nikdy nemôžete nič čakať. Po veľmi vydarených Biorytmoch prišiel koncepčný príbeh Nanoalbum, ktorý pôsobil skôr rozpačitýmdojmom. No a kluci opäť vsadili na priezračnosť priamočiarych pesničiek.Lenže, lenže..

Album začína už nasadeným singlomPěšáci, kde ironizujú náš hudobnýpriemysel a taktiež samých seba. Pěšáci znejú proste ako typickí Tata Bojs.Lenže čo človek nechce, zrazu narazí na úder, ktorý by u Tata Bojs naozajnečakal. Normálne, že seriózne závažný ekologický text o našej planéte zemičke.Ono by tomu aj človek neprikladal nejakú pozornosť, lenže o ekológii súrovno texty TRI!! Ako? Tata Bojs a ekologovia? Vlastne tie texty sú len dva,ale v tom treťom sa aj tak spieva o „modrej planéte“. Ďalšiarozpačitá záležitosť je skladba s názvom „Vítací“. Poviem to tak, že textk nej je dosť debilný, ale keby som ju počul naživo s poskakujúcimMardošom, tak by ma asi dosť pobavila. Ale prejdime teraz k týmpozitívnejším stránkam. Kluci kde jste?je viacmenej gitarový album, bez žiadnych výrazných elektronických a inýchpre Tata Bojs typických experimentov. I keď na druhej strane tie experimentysom u Tata Bojs bral ako ich veľké plus. Album ma veľmi dobrý zvuka celkovo keď odznie od začiatku do konca, tak nič nevytŕča, nič sanestráca. A možno to je tá chyba. Mne osobne tam chýba niečo výrazné.Niečo, čo by sa mi vrylo do uší po prvom vypočutí. Niečo, čo by ma nepustilo a muselsi to pospevovať celý zbytok dňa. Na albume ale nájdete aj zopár dobrýchtrackov ako Splasklé vzpomínky, Pešáci,Trilobeat alebo Spáč. A vietečo? Nakoniec aj tá prvá ekologická EkoEcho Vám príde ako celkom fajn.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Čo musím Tata Bojs uznať, že súosobití, na našej scéne takmer nezameniteľní a pre nich typický zvuk,ktorý si za tie roky vypestovali je pre hudobne naladené uši naozaj atraktívny.S nástrojmi a produkciou sa vedia vyhrať. No napriek tomu mi tomu tentokrátjednoducho niečo chýba. Niečo, čím by som si album Kluci kde jste? zapamätal. Niečo, čo by to vyťahalo zo šedéhopriemeru. Skúsim tomu dať ešte šancu a uvidíme... a možno mi eštezopár vypočutí zmení názor.

Hodnotenie albumu: 60 %


Oficiálna stránka: http://www.tatabojs.cz/

Tomáš Tankovič

Tomáš Tankovič

Bloger 
  • Počet článkov:  17
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som hudobný nadšenec a snáď aj tak troška znalec, ktorý by Vás rád občas sprevádzal svetom hudby. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu