Čas revolúcie - časť 2.

V predchádzajúcom dieli sme sa dozvedeli, že prezidenta navštívil minister vnútra. A rozprávali sa o kompromitujúcich dokumentov, ktoré by niekedy mohli použiť proti svojim protivníkom. Najprv by ich ale museli upraviť, lebo v nich boli sami spomenutí. Lenže to neurobili.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Pokračovanie.

Prezident počas krásnej sobotňajšej noci, ktorá priam žiarila, bezoblačná s mesiacom v splne a s hviezdami osvetľujúce cestu nebeským pútnikom si čítal knihu. Vtom zazvonil telefón. Prezident vstal zo svojho čalúneného kresla, v absolútnom pokoji k nemu prišiel a zodvihol ho.

"Peter, posrali sme to. Zapni si kanál 8." ozvalo sa v ňom namiesto úctivého pozdravu. Prezident ten has spoznal. Bol to ním vymenovaný riaditeľ tajnej služby. Hlas znel vydesene, nervózne a zaváňal panikou. Prezidenta sa v tej chvíli zmocnil strach. Čo dokáže k smrti vydesiť riaditeľa tajnej služby?

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Zapol si televíziu. Kanál 8 mal prednastavený. Zobrazila sa moderátorka v teréne. "Tak ako bolo uvedené v redakcii, anonym zavesil na poprednú sociálnu sieť tajné vládne dokumenty extrémne citlivého charakteru. Unikli počas štvrtkovej prestrelky pred zahraničnou ambasádou. V týchto dokumentoch uvádzajú fakty o súčasnej vládnej korupcii, promiskuite, objednaných vraždách a únosoch. A to je len časť zločinov spáchaných našou vládou."

Obraz sa zmenil a ukazovali sociálnu sieť s vyvesenými dokumentmi. "Občania, ktorí si tieto nehanebné dokumenty prečítali, už ohlasujú protesty. Len za jedinú hodinu sa na demonštráciu v hlavnom meste prihlásilo skoro 20 tisíc ľudí. Zídu sa na trhovom námestí o desiatej."

Skryť Vypnúť reklamu

Prezident to nevydržal a vypol televízor. Vedel, že teraz má problém, akému nikdy nečelil. Neveril vlastným ušiam ani očiam. To nie je možné. Pomyslel si. Toto sa nemalo stať.

Okamžite zobral svoj telefón a volal ministrovi kultúry Pavlovi Divadelnému, pod ktorého masmédia spadajú. "Pavol?" prehovoril prezident do telefónu.

"Áno, pán prezident?" ozval sa silný chrapľavý hlas.

"Videl si správy?"

"Nie."

"Tak vedz, že dokumenty zo šuplíkov 8 až 13 sa dostali von. Niekto to vyvesil na sociálnu sieť a kanál 8 to dal do hlavných správ. Zajtra môžeme očakávať 20 tisícoví protest!!! Prečo si im to nezadrhol!" zrúkol prezident.

Skryť Vypnúť reklamu

Na druhej strane telefónu bolo ticho. Bolo počuť len ťažké dýchanie. "Nie som na území štátu." povedal po chvíli.

Prezident sa zarazil. Zamyslel sa a neprítomne sa očami zahľadel na strop. Nakoniec sa rozhodol. "Zajtra na deviatu zvolávam vládnu poradu. Ak sa nedostavíš, máš problém. Čau." A zložil. Okamžite obtelefonoval všetkých ministrov, len niektorí vedeli čo sa deje.

V tej noci prezident zle spal. Zapol si preto spomínanú sociálnu sieť a a cítil sa ešte mizernejšie. Na protest v hlavnom meste sa prihlásilo 50 tisíc ľudí a ohlasovali sa protesty aj v iných mestách štátu.

Ráno vstával prezident unavený. Na svoje zdesenie zistil, že už o pol siedmej ráno pred prezidentským palácom stoja ľudia s transparentmi. Najviac sa vynímali transparenty na ktorých bolo napísané: Apokryf a Montero sa v hroboch obracajú.

Skryť Vypnúť reklamu

Postupne sa ulica napĺňala až mali autá problém prejsť. Začali prichádzať autá ministrov. Museli si zavolať ťažkoodencov aby si prerazili cestu. Prekrásne čisté a naleštené autá ministrov, vchádzali medzi demonštrantov, po prechode už ale vyzerali ináč. Vajíčka, paradajky a zhnité ovocie sa na nich podpísali. Keď sa konečne dostali do dvoru pred palácom, vyzerali ako pizze na štyroch kolesách. Ministri skoro utekali a z davu na nich zaznievali vulgarizmy.

"Tých redaktorov, by mali zatknúť a poslať na pár rokov do chládku za rozvracanie štátu." hromžil Tichomír Pekár, minister hospodárstva, keď zložil povinný pozdrav prezidentovi. "Mali ste na masmédia uvaliť väčšiu kontrolu."

"Urobili sme všetko v rámci Montérových zásad a museli sme rešpektovať právo na slobodu slova." odvetil prezident.

"Očividne ste neurobili dosť."

Prezident a ministri sa zišli za veľkým rokovacím stolom.

Pokračovanie v ďalšej časti.

Maroš Tažik

Maroš Tažik

Bloger 
  • Počet článkov:  10
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Študent ekonomickej školy s literárnou záľubou. Poviedkár a románopisec. Zoznam autorových rubrík:  PoviedkySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu