Aký minister, taký facebook (a naopak)

Písmo: A- | A+

Prečítala som si, že náš minister financií štve ľudí svojimi príspevkami na facebooku. Čo minister môže zverejňovať na sociálnej sieti, že to ľudí dokáže rozčúliť?

Rozhodla som sa, že si facebook pozriem a že porovnám príspevky nášho ministra s niektorým z jeho kolegov zo zahraničia. No a pretože najlepšie rozumiem češtine, vybrala som ministerku financií ČR Alenu Schillerovú.

Priznám sa, jej príspevky mi v porovnaní s našim finančníkom pripadali nudné a fádne. Pre príklad uvediem 3 posledné:

1.       S paní ministryní Klára Dostálová dnes finišuji kolečko rozpočtových schůzek. Rezort místního rozvoje bude příští rok hospodařit s 28,9 miliardami. Na národní dotace uvolníme meziročně o 1 miliardu navíc. Ta půjde na bytovou politiku a rozvoj regionů, hlavně výstavbu sportovišť, silnic, škol a školek.

2.       S panem ministrem Karel Havlíček jsme se dnes pro rok 2022 dohodli na jednoznačně proinvestičních rozpočtech obou jeho rezortů. Ministerstvo průmyslu a obchodu bude příští rok hospodařit s částkou 59,2 miliardy, což je meziročně o 7,6 miliardy více. Převážně bude toto navýšení financováno z evropských peněz v rámci Národního plánu obnovy Ministerstvo dopravy pak získá pro Státní fond dopravní infrastruktury meziročně o 3 miliardy navíc. Zejména na výstavbu silnic a dálnic a zabezpečení železničních tratí.

3.       Je tu NOVÝ TÝDEN a já odevzdávám návrh rozpočtu 2022. Bude rekordně proinvestiční a bude zvyšovat životní úroveň občanů. Dnes proto finišuji kolečko jednání s Karel Havlíček a Klára Dostálová k rozpočtu pro průmysl a obchod, dopravu a místní rozvoj.

Každý z týchto príspevkov pani ministerka doplnila fotkou s hore spomínanými kolegami a ... to je všetko. Žiadna emócia, žiadna nálada. Samé čísla a správy, čo všetko ministerka pre Čechov vykonala.

A facebookové príspevky nášho ministra?

Tie sú celkom odlišné. Zábavné, nápadité, plné dobrej nálady, často so zvieratkami, hubami a inými prírodnými radosťami.

Na prvom z nich je fotka jeho mačiaka na ministrovom písacom stole, ktorý má v packe ministrovu ceruzku a snaží sa niečo doplniť k nákresom, ktoré už minister stačil urobiť. Minister sa z toho očividne teší a fotografiu doplnil textom:

Mačiak vyrástol. Už je z neho trojkilový fešoun … a nevyzerá, že s podrastaním skončil. V piatok som sedel s majstrom za stolom … zrazu prišiel, vyskočil na stôl a rozvalil sa presne na zošit, do ktorého sme sa práve chystali niečo načmárať,)

Druhý príspevok je bez textu a tvorí ho len plagátik so zmienkou, že do lotérie sa k 10.30 hod zaregistrovalo už 1 milión očkovaných.

Na treťom príspevku dominuje fotka kačičky a tento text: Dnes sa Klárke podarilo odfotiť takúto krásnu fotečku. Kočky si pozreli navzájom do očí, modelka zapózovala a odišli po svojom. Dúfam, že sa aj Vám sa cez víkend podarilo baterky dobiť. Čaká nás ešte ťažká doba, ale nakoniec … dobre bude. Držte sa a žite zhlboka,)

Nuž, čo poviete?

Ja fakt netuším, čím môže náš minister financií na svojom facebooku ľudí štvať...

 

Skryť Zatvoriť reklamu