Branislav Grőhling Puškin a Igor Matovič Dantes - v súboji muž proti mužovi

Ohlásený štrajk učiteľov sa stane miestom duelu dvoch ministrov - bohatierov. Motívom je čistá láska oboch: k učiteľom.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

Obidvaja ministri si učiteľov vážia, obidvaja im chcú zvýšiť platy a obidvaja sú zároveň proti.

Je to čudné, ale tak to vyplýva z tlačových konferencií oboch znepriatelených táborov.

Neriešiteľná situácia vyústila do jasnej výzvy ministra školstva Grőhlinga, ktorí odkázal ministrovi financií, že ak pôjdu učitelia do štrajku, pôjde štrajkovať s nimi. Nebojácny minister financií Matovič sa rozhodných slov kolegu nezľakol, výzvu prijal a povedal, že on pôjde tiež. A tu nastáva problém.

Ministri sa nevedia dohodnúť, odkiaľ kde sa pôjde. Rovnako, ako v 19. storočí, kedy boli súboje opradené rúškom tajomstva a do poslednej chvíle sa nevedelo, kde sa súboj uskutoční, lebo ruské úrady trestali organizátorov trestom smrti, ani dnes nie je jasné presné miesto duelu. Puškin a Dantes vedeli iba to, že to bude niekde v blízkosti Petrohradu, súboj Grőhlinga a Matoviča sa má uskutočniť niekde v Bratislave. Branislav Grőhling chce ísť v čele učiteľov odkiaľsi smerom k ministerstvu financií a Igor Matovič trvá na tom, že sa pôjde odkiaľsi k ministerstvu školstva.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Či sa spýtali školských odborárov, ako si to predstavujú oni, nie je známe, no oni dvaja v tom majú jasno.

Spravodlivé by potom ale bolo, keby sa učitelia rozdelili a jedna časť by išla s ministrom školstva k ministerstvu financií a druhá časť s ministrom financií k ministerstvu školstva.

Nuž, je v tom trochu chaos, ale to sa ešte nejako utrasie.

A ono je v podstate jedno, pred akou budovou sa ministri pobijú. A pravdepodobne aj to, kto vyhrá. Veď obidva sa idú biť za zvýšenie platov učiteľov.

Tak im držme palce.

Snáď vyhrajú obidvaja.

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  702
  •  | 
  • Páči sa:  4 987x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka v centre voľného času. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu