Branislav Grőhling Puškin a Igor Matovič Dantes - v súboji muž proti mužovi

Ohlásený štrajk učiteľov sa stane miestom duelu dvoch ministrov - bohatierov. Motívom je čistá láska oboch: k učiteľom.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

Obidvaja ministri si učiteľov vážia, obidvaja im chcú zvýšiť platy a obidvaja sú zároveň proti.

Je to čudné, ale tak to vyplýva z tlačových konferencií oboch znepriatelených táborov.

Neriešiteľná situácia vyústila do jasnej výzvy ministra školstva Grőhlinga, ktorí odkázal ministrovi financií, že ak pôjdu učitelia do štrajku, pôjde štrajkovať s nimi. Nebojácny minister financií Matovič sa rozhodných slov kolegu nezľakol, výzvu prijal a povedal, že on pôjde tiež. A tu nastáva problém.

Ministri sa nevedia dohodnúť, odkiaľ kde sa pôjde. Rovnako, ako v 19. storočí, kedy boli súboje opradené rúškom tajomstva a do poslednej chvíle sa nevedelo, kde sa súboj uskutoční, lebo ruské úrady trestali organizátorov trestom smrti, ani dnes nie je jasné presné miesto duelu. Puškin a Dantes vedeli iba to, že to bude niekde v blízkosti Petrohradu, súboj Grőhlinga a Matoviča sa má uskutočniť niekde v Bratislave. Branislav Grőhling chce ísť v čele učiteľov odkiaľsi smerom k ministerstvu financií a Igor Matovič trvá na tom, že sa pôjde odkiaľsi k ministerstvu školstva.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Či sa spýtali školských odborárov, ako si to predstavujú oni, nie je známe, no oni dvaja v tom majú jasno.

Spravodlivé by potom ale bolo, keby sa učitelia rozdelili a jedna časť by išla s ministrom školstva k ministerstvu financií a druhá časť s ministrom financií k ministerstvu školstva.

Nuž, je v tom trochu chaos, ale to sa ešte nejako utrasie.

A ono je v podstate jedno, pred akou budovou sa ministri pobijú. A pravdepodobne aj to, kto vyhrá. Veď obidva sa idú biť za zvýšenie platov učiteľov.

Tak im držme palce.

Snáď vyhrajú obidvaja.

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  703
  •  | 
  • Páči sa:  5 035x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka v centre voľného času. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu