Bubák za pultom

Pred televíziou stojí dieťa, ukazuje prstom na obrazovku a kričí: bubák, bubák.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

So záujmom pozriem, čo dávajú uprostred správ za bubákov a čo nevidím: nejaký prostovlasý pán stojí za kecpultom v Národnej rade v plynovej maske.

Priznám sa, zľakla som sa aj ja.

Nie bubáka, ale situácie v parlamente. Mali sme totiž vypnutý zvuk a nebolo zrejmé, čo sa v NR stalo. Horí tam? Vnikol tam nejaký otravný plyn? Napadli našich poslancov teroristi? K môjmu okamžitému upokojeniu neprispelo ani to, že v detailnom zábere na zamaskovaného človeka boli všetky kreslá za ním prázdne, čo mohlo znamenať len jediné: všetci už pomreli a on ako jediný preživší sa spoza pultu snaží cez zarosené sklá masky prečítať pokyny k evakuácii alebo vyhlásenie k národu. Chvalabohu, televízia vzápätí záber rozšírila a v druhom vyvýšenom rade bolo možné vidieť sediaceho poslanca Blanára. Čudné však bolo, že ten bol bez masky, čo mohlo signalizovať len to, že nebezpečenstvo k nemu ešte nedorazilo, alebo je pán Blanár tak odolný voči jedovatým plynom, že mu stačí respirátor, alebo bol chudák tak paralyzovaný, že nestačil odpadnúť a čnel za mužom v plynovej maske ako posledný Mohykán.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Náš parlament
Náš parlament (zdroj: www.hnonline.sk)

Priznám sa, odľahlo mi, keď som zapla zvuk a zistila som, že v NR je všetko v norme a v relatívnom poriadku a že za pultom stojí poslanec Medvecký, ktorý si masku nasadil len ako protest proti povinnosti nosiť respirátory.  Vysvetlila som dieťaťu, že to nie je bubák ale poslanec, televíziu sme vypli a išli sme sa hrať s legom.

Nuž, človek si až v takýchto krízových situáciách uvedomí, ako je dobre, že máme uši. Niekedy totiž, aby človek pochopil, ani vidieť na vlastné oči nestačí. A pre sledovanie diania v našom parlamente to platí dvojnásobne.

Zdroj:

https://brainee.hnonline.sk/spolocnost/slovensko/13184510-bizar-v-parlamente-poslanec-andrej-medvecky-vystupil-v-plynovej-maske

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  601
  •  | 
  • Páči sa:  2 360x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka v centre voľného času. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu