Knight Rider po slovensky

Písmo: A- | A+

Zatiaľ, čo sa chudák hliník bude pravdepodobne kvôli drahým energiám sťahovať od nás do Humpolca a kyslík bude benefitom pre zaočkovaných, vodík má v našej krajine veľkú budúcnosť.

Aspoň tak to prezentoval minister hospodárstva Sulík v Dubaji. Na svetovej výstave Expo odhalil a predstavil  prototyp športového modelu slovenského vodíkového auta, ktoré je svetovou raritou a vraj symbolom rozvíjajúceho sa vodíkového priemyslu u nás.

A o tom, že to stálo za to, nie je podľa fotiek a videí pochýb.

Moderný futuristický dizajn lahodiaci oku (nielen profesionálom, ale i laikovi, ktorý dokáže rozdeliť auta iba podľa farby), priestor ako z filmu z budúcnosti i vyštafírovaný minister hospodárstva konkurujúci Mitchovi Buchannonovi v jeho najlepšej forme. Všetko, čo má správna prezentácia krajiny na svetovej výstave 21. storočia mať.

A človek kuká a obdivuje machrov, ktorí dokázali takéto niečo vymyslieť a zostrojiť a už sa dostáva takmer do stavu hrdosti, keď sa z médií ozve správa, že naše superauto, ktoré bolo v Dubaji prezentované ako svetová rarita, je zatiaľ ešte bez motora.

Nuž, začiatky bývajú ťažké a zdĺhavé.

Ale nesmúťme.

Buďme radi, že si naša krajina k prezentácii vybrala na svetovej výstave z troch zón (Príležitosť, Mobilita a Udržateľnosť) práve Mobilitu a v Dubaji sa dozvedeli, ako sa u nás jazdí. A verme, že naše nové auto, ktoré dokáže zatiaľ zísť aspoň z kopca a kvôli nízkemu podvozku len po vybraných cestách, sa raz vyvinie do takého štádia, že ho budeme môcť používať nielen na našich cestách 2. a 3. triedy, ale že bude samé chodiť i do kopca.

Nuž, čo dodať na záver?

Snáď len to, že táto prezentácia na svetovej výstave bola naozaj symbol nášho rozvíjajúceho sa priemyslu. A pravdepodobne nielen vodíkového.

Zdroj:

https://www.youtube.com/watch?v=3qOZbsLnHu8

 

Skryť Zatvoriť reklamu