Mobilizácia alebo Čo robíte v utorok?

R. Fico pokročil do ďalšej fázy svojho politického vývinu. Predkladá verejnosti, čo všetko sa mu môže prihodiť vo väzbe.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (17)

Teda, ak sa nezmobilizujeme, nespojíme sa a nevyjdeme do ulíc.

Na poslednej tlačovke dokonca pripustil, že by to mohlo byť i vylúpnuté oko a obesenie.

A to len za to, že chce informovať svet o zverstvách, ktoré tu pácha Čaputová, Heger, Matovič a Lipšic. To len za to, že stráži piliere demokracie, ktoré statočne vyštrngal v 89om.

Čo sme hluchí a slepí, že to nevidíme?

Toľké tlačovky o nebezpečenstve skrytom v páde demokracie, ktorú tu reprezentuje ON, a my nič? Toľké nápovede, kto je kto a... bežný ľud? Hanbime sa. Odozva takmer žiadna. Davy sa nemobilizovali. Aspoň nie v takom počte a vo vekových kategóriách, ako si predstavoval. No, priznajme si na rovinu, 2000 ľudí naozaj nezburcuje nič. Preto sa Robert Fico uchýlil k činu, ktorý si dovolím označiť za symbol osobného zúfalstva a napísal do zahraničia. Na najvyššie miesta. Neviem, koľkých prezidentov a predsedov vlád presne oslovil a koľkým napísal, že Slovensko je najväčším vredom v EÚ, ale na tlačovke povedal, že už má 10 reakcií. Reakcie nijak nešpecifikoval, ani ich necitoval, čo v jeho prípade môže znamenať všeličo. Možno len to, že zabudol, ale možno i to, že ani zo sveta sa k nám nechystajú prísť na pomoc demokracii v jeho podaní. A keď namiesto podpory už aj európski socialisti vyjadrujú znepokojenie, veria vo vyšetrenie a žiadajú od členov Smeru vysvetlenie, tak sa nemôžeme čudovať nervozite, ktorá vládne v našej najsilnejšej opozícii.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A pretože hodina pravdy sa priblížila, k vysokej bdelosti a angažovanosti nás nabáda nielen ON ale i jeho najbližší spolupracovníci, ktorí už tušia, ktorá bije a sú si vedomí dôsledkov straty v podobe najvyššieho demokrata. Napr. inak tichý pán Kamenický sa na poslednej tlačovke tak rozčúlil, že kričal. Pán Blanár je v diskusiách už tak zmätený, že odpovedá aj na otázky, ktoré boli položené jeho oponentom a zamotáva sa do otázok, ktoré si v duchu pokladá výhradne on sám a potom sa rozčuľuje nad prekvapenými reakciami chudáka moderátora, ktorého obviňuje, že ho nenechá dohovoriť.

Smer prežíva ťažké chvíle.

SkryťVypnúť reklamu

A čo my s tým?

Nuž, tí, ktorí sa o zánik demokracie v osobe Roberta Fica až tak neobávame, môžme ísť normálne do práce, prípadne do polí a záhradiek bez toho, aby sme utrpeli nejakú väčšiu traumu.

Tí však, ktorí sa desia vylúpnutého oka pána Fica, hor sa do odboja. Organizátori mítingov sú pripravení a ako v statuse na sociálnej sieti píše pani Valová: "V utorok (26.4.) v poobedňajších hodinách vyráža autobus do BA na protest. Protest sa koná v stredu (27.4. o 12 hod.) Cesta tam a späť a nocľah bude zabezpečená organizátorom."

A ak je to aj s nocľahom, tak to už sa naozaj oplatí...

Zdroje:

https://www.youtube.com/watch?v=fe9JTS4Y_zM

SkryťVypnúť reklamu

https://www.facebook.com/jana.valova.oficialna.stranka

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  703
  •  | 
  • Páči sa:  5 029x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka v centre voľného času. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu