Na severe Nigérie sa už kameňuje

Skupina poslancov okolo pani Záborskej už dlhšie so znepokojením sleduje dianie vo svete a rozhodli sa zakročiť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Vojnou, energetickou krízou a zdražovaním osprostení Slováci si vôbec nevšimli, že sa k nám blíži oveľa väčšia katastrofa, ako tieto zástupné problémy. Objavujú sa tendencie, ktoré spochybňujú slobodu vierovyznania, presvedčenia a svedomia. U nás sa to zatiaľ ešte až tak neprejavilo, ale z hlásení medzinárodných organizácií vyplýva, že problém už číha za dverami.

A my si môžeme s úľavou vydýchnuť a povedať si, že máme naozaj veľké šťastie, že sa v našom parlamente našla skupina poslancov, ktorí nevyhľadávajú hlúposti a zaoberajú sa naozajstnými ohrozeniami spoločnosti. Čo by za pani Záborskú a jej družinu dali takí Česi, Maďari, Poliaci, Rakúšania či Ukrajinci.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pani Záborská totiž nespí.

Dňom i nocou sleduje dianie vo svete, mapuje a dokumentuje a k rovnakej činnosti vyzýva (okrem iných) aj vládu SR. Nabáda ju aj k tomu, aby sa popri iniciovaniu verejnej debaty o dôležitosti slobody vierovyznania a presvedčenia, okamžite zasadila o prepustenie náboženských väzňov a prijala opatrenia v prospech trpiacich pre svoju vieru alebo presvedčenie. Jej svedectvá zo sveta sú totiž naozaj alarmujúce. Ako píše vo svojom odôvodnení návrhu: "Pripomeňme ukameňovanie Deborah Yakubu v meste Sokoto, na severe Nigérie alebo zastrelenie Pooja Kumari pre vzdorovanie násilnej konverzii."

SkryťVypnúť reklamu

A toto všetko nás ohrozuje, vážení.

Nuž, buďme my len radi za iniciatívy poslankyne Záborskej. Len vďaka jej zapálenému nasadeniu bol jej návrh odobrený a už v najbližších dňoch sa ním bude zaoberať parlament. Neviem si totiž ani len predstaviť, keby sa toto zanedbalo, a ja sa o dva-tri mesiace zobudím v protiatómovom kryte, bude mi zima, budem hladná a ešte by na mňa kameňmi útočila skupina Svedkov Jehovových.

Zdroj:

https://www.nrsr.sk/web/Dynamic/DocumentPreview.aspx?DocID=515576&fbclid=IwAR3qTrBCsj2AIvXYU7Fj3tVMmtsmCavN_1cSx8jGgKZzwKSdiA_EZaeXT5g

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  801
  •  | 
  • Páči sa:  7 937x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka s viac ako 26 ročnou pedagogickou praxou. Už viac ako 10 rokov sa venujem štúdiu ľudského temperamentu. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

280 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
SkryťZatvoriť reklamu