Náš Vlad III. ešte spí

Keď som sa pred pár rokmi začala viac zaoberať politikou, prvé, čo mi udrelo do očí, bolo správanie sa predsedu Smeru.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (9)

Pripadal mi ako gróf Dracula, ktorý cez deň, keď žijú ľudia bežným, sivým životom, spí v truhle v podzemí a na verejnosti  sa ukazuje po večeroch na plesoch, keď ho osvecujú reflektory a povzbudzuje obdiv ostatných upírov.

I náš Robert, najmä keď bol pri moci, sa ukazoval pred kamerami, až keď bolo čo ukazovať a obdivovať. Nepríjemné, bežné záležitosti prezentovali jeho poddaní, on sa pred verejnosť staval vždy, keď oznamoval sociálne balíčky, radostné výsledky národného hospodárstva, odhalenia či svoje úspechy na medzinárodnom poli. Vždy bol obkolesený svojimi najvernejšími, ktorí boli (a stále sú) ako bábky na diaľkové ovládanie. Ak sa na nich medzi rečou pozrel, pokyvovali na znak súhlasu hlavou. Ak bolo zdelenie vážne, pokyvovali vážne,  ak bolo optimistické, hrali všetkým v očiach iskričky radosti, ak boli smerované k nižším formám života, naznačovali  dešpekt.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ak sa stalo, že nebolo čo prezentovať alebo stranícky velikán utrpel nejaké bolinko, zaliezol a nepočuli sme o ňom i niekoľko dní či týždňov. Podľa závažnosti situácie. Nie, že by sa hanbil. Pripravoval sa na znovuzrodenie. Pripravoval si vysvetlenie, ktoré predloží verejnosti, prečo sa stalo niečo tak, ako sa stalo. A treba uznať, že jeho vysvetlenia boli vždy prekvapujúce. Často až tak, že si človek sám sebe si kládol základné otázky: A na toto ako mohol prísť? Toto mu aj niekto uverí?

Nuž, vždy uverili.

V súčasnosti je opäť v podzemí.

Či spí v truhle, neviem, ale som zvedavá, s čím vylezie a čo nám predloží.

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  700
  •  | 
  • Páči sa:  4 952x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka v centre voľného času. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
SkryťZatvoriť reklamu