Nová relácia TA3 „Naše potraviny“

Správa, že vyše 670 tisíc Slovákov si nemôže dovoliť auto ani mäso, zmobilizovala TA3 a svetlo sveta uzrie nová relácia.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Tvorcovia si uvedomili, že informácia o takmer trištvrte milióna ľudí, ktorí si u nás nemôžu kúpiť mäso, je ešte z doby pred pandémiou, vizionársky zauvažovali nad narastajúcou novou vzorkou divákov a stavili na divokú kartu. Relácia „Naše potraviny“ sprostredkuje spoluobčanom, ktorí budú postupne z dôvodu chudoby strácať kontakt s jednotlivými potravinami, ich obrazový záznam. Povedzme si pravdu, starí pamätníci budú postupne odchádzať a sprostredkovanie toho, ako vyzerá šunka alebo citrón a že existujú tvrdé syry, bude čoraz zložitejšie. Je pekné, že TA3 pozerá do budúcnosti a zameriava sa i na vzdelávanie obyvateľstva.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Či stanica program zaradí do večerného sledovacieho času, kedy už budú ľudia z poľa a z iných robôt doma, alebo staví na čas obedný a sviatočný, aby si rodiny pri slávnostne prestretom stole urobili peknú chvíľku s pohľadom na zemiakový šalát alebo sviečkovú, zatiaľ neviem, no isté je, že relácia bude obľúbená a sledovanosť vysoká.

A ktovie...

Ak nové prieskumy ukážu, že si Slováci nemôžu dovoliť nieže auto a mäso, ale ani benzín a múku, vzniknú pre nové cieľové skupiny relácie nové a ešte poučnejšie.

A možno...

Ak štátna finančná pomoc našim najchudobnejším dvom miliónom ľudí dosiahne závratnej výšky 120 eur (a optimisti tvrdia, že možno i 130 eur)/ročne, že príliv nových divákov sa zastaví a relácia prestane mať zmysel.

SkryťVypnúť reklamu

A možno...

... si pri správne riadenej motivácii a regulácii uvedomíme, že kopec veci vlastne nepotrebujeme a od všetkých podobných škodlivín si odvykneme. Veď načo sú nám auta a mäso?

Pozn. autorky:

... a načo je nám pechrie?

Mal raz jeden chovateľ papagája, ktorý bol síce šikovný a vedel rozprávať, ale mal jednu neresť. Veľa pil a potom sprosto nadával. Vždy keď majiteľ odišiel do roboty, papagáj sa dostal z klietky, našiel nejaký alkohol a majiteľ ho našiel ležať zdrúzganého pod obraz boží, ako vykríka z klietky sprosté slová.

Samozrejme, že sa to majiteľovi nepáčilo (aj susedia sa sťažovali) a vždy, keď vtáka našiel takto opitého, riadne mu vyčistil žalúdok: "Pozri sa, ako vyzeráš... Čo ti nie je hanba... Alkohol je škodlivý... Papagáje chlastať nesmú..."

SkryťVypnúť reklamu

Papagáj sa vždy zahanbil, sľúbil, že už sa to viac nestane, no pri prvej príležitosti sa to zopakovalo.

Raz sa majiteľ tak nahneval, že papagájovi povedal: "Ak sa ešte raz opiješ, všetko perie ti vytrhám."

Papagáj sa zľakol. Predstava, že bude bez peria ho vystrašila. No pokušenie bolo väčšie a keď chovateľ odišiel do práce, papagáj sa zasa scápal ako rintintín. A keď sa majiteľ vrátil z práce? Našiel papagája ležať pod bidlom, ako si trhá perie a kričí: "Načo mi je pechrie, na čo mi je pechrie...?"

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  700
  •  | 
  • Páči sa:  4 955x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka v centre voľného času. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu