S dojatím a slzou v jednom oku

som dnes 10 minút sledovala záznam z kultúrno-zábavného vystúpenia strany Smer v Rimavskej Sobote. Viac som nezvládla. Nevydržala som ani do zlatého klinca programu, do príhovoru Roberta Fica.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Už pri úvodných odpaľovacích a burcujúcich výkrikoch predskokana Ľuboša Blahu som sa zrazu ocitla v r. 1986 na poslednom zjazde Komunistickej strany Československa a musela som sa niekoľkokrát štipnúť do ruky, či sa mi nesníva. Ilúzia bola dokonalá.

Ľuboš Blaha s čapicou v ruke (prisahala by som, že presne takú si pamätám z fotiek V. I. Lenina) sa prihovoril z pódia stovkám manifestujúcich slovami, ktoré nesmeli chýbať na žiadnom zjazde strany:  súdružky, súdruhovia, česť práci. Dookola mával čapicou, spomínal na staré dobré časy, vykríkal, že z nás niekto spravil otrokov vo vlastnej krajine a so slovami posledná borba splála, dajme sa na pochod, vyzýval prítomných k odboju a k povstaniu. Bol v takom tranze, že svoj desaťminútový prejav zakončil pravdepodobne neplánovaným výkrikom: čapice hore - Slovensko dole, a i keď si vzápätí uvedomil, že asi povedal blbosť a snažil sa svoj posledný výkrik opraviť, nakoniec to nechal tak. Nemalo to zmysel. Jasajúcim divákom to bolo aj tak jedno. Z veľkoplošnej obrazovky za ním bolo vidieť, že ľudia ako najatí skandovali: „ My chceme slobodu“ a mávali po vzore Ľuboša čapicami nad hlavou. Posledné, čo ma upútalo, bolo, že to boli väčšinou oranžové šiltovky, čo signalizuje len tri možné dôvody: buď mali v Rimavskej Sobote výpredaj alebo si na zjazd z neďalekej diaľnice odskočili cestári alebo ich účastníci zjazdu fasovali pri vchode.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Viac som už neskúmala.

Psychicky som sa zrútila, vypla som youtube a ráznym krokom som prešla ku chladničke, kde máme s manželom odloženú pollitrovku pálenky. Na horšie časy.

A tie práve dorazili.

https://www.youtube.com/watch?v=Owqggg60T4U

 

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  596
  •  | 
  • Páči sa:  2 207x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka v centre voľného času. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

3 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu