Sirén z parlamentu

Viete, kto to boli Sirény? Zvodné ženy, ktoré lákali svojim neodolateľným spevom námorníkov a potom ich kynožili.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

I v našom parlamente sa včera objavila jedna.

Teda jeden.

Náš Sirén z krásy svojich predchodkýň síce príliš nepobral, no hlasom na seba upozornil dostatočne. Stačil počítač, dva reproduktory a parlament sa stal svedkom prvého samostatného umeleckého výstupu poslanca Mizíka vo svojej kariére. Je potrebné podotknúť, že pán poslanec so svojou povesťou počítačového eléva upútal pozornosť prítomných, už keď do svojej poslaneckej lavice prinášal bohaté technické zázemie i samotnou inštaláciou moderného ozvučenia, no hlavnú slávu zožal, až keď to spustil.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Poslanci boli v napätom očakávaní.

Čím sa chce poslanec Mizík prezentovať, ak k tomu potrebuje reproduktory? Jeho jednoduchším kolegom stačia píšťalky a bučanie na narušovanie programu zasadania, chce pán Mizík vyniknúť niečím výnimočným? Bude tento tichý muž rečniť? Nedajbože spievať?

Napätie v sále narastalo... a potom to prišlo.

Náš Sirén sa prezentoval tým, čo je jeho srdcu najbližšie: oznamovaním náletu.

Poslanci síce ešte chvíľu čakali, či tento ľubozvučný zvuk nedoplní  poslanec Mizík spevom alebo aspoň repom, ale nedočkali sa. Pán Mizík sedel spokojne pri odborne pospájanej technike a bol hrdý na seba i stranu, ktorú týmto zvukom zastupoval.  

SkryťVypnúť reklamu

Nuž, i napriek tomu, že prvotina pána Mizíka nebola nič moc a v mnohých z nás vyvoláva otázniky, je treba uznať, že sa snažil a že istý pokrok u neho nastal. Vedel, kde má čo strčiť a čo má kde stlačiť, aby to niečo spustilo. Je pekné, že sa takto naši zvolení predstavitelia rozvíjajú a svoj pracovný čas využívajú v prospech Slovákov i pre svoj osobný rozvoj. Veď naučiť sa už za dva roky pripojiť počítač k reproduktorom a vystúpiť pred celým parlamentom ohlásením náletu je celkom slušný progres.

Či to malo aj nejaký iný efekt a či neodolateľným zvukom z reproduktorov prilákal dostatočný počet parlamentných námorníkov, neviem posúdiť, myslím si však, že by na neho boli jeho predchodkyne z gréckych ostrovov hrdé a že titul Sirén z parlamentu si oprávnene zaslúži.

SkryťVypnúť reklamu

Zdroj:

https://www.youtube.com/watch?v=Re1bWaTDk0w

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  700
  •  | 
  • Páči sa:  4 955x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka v centre voľného času. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu