Temperament za mrežami

Spútané ruky hore, paža holá, široký úsmev na perách – i takto môže vyzerať póza obvineného sangvinika pred kamerami.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Sangvinici sú herci a pokiaľ majú pre koho hrať, hrajú.

A pán Kaliňák má svoju publikum. Dokonca veľmi početné publikum.

Je mu v podstate jedno, kde svoj umelecký výstup podáva, hlavné je, že to zaberá kamera, prípadne to vidí dostatočný počet divákov.

I keď je to možno trochu čudné, pán Kaliňák si to teraz užíva. Necíti sa byť ohrozený. Mal dostatok času, aby si všetko potrebné vybavil a nepotrebné zlikvidoval, i dostatok peňazí, aby si kúpil najlepších ľudí. Navyše, má vieru, že stačí vydržať do volieb, a pri sebe svojich najvernejších sluhov: svoju charizmu, nadanie presvedčiť a komunikačné zručnosti. Energiu nevenuje sprostostiam, ako je pesimizmus alebo otázky typu Čo keď...?  A nudiť sa nebude. Má veľa roboty, ktorá ho zatiaľ baví.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dokedy môže takto fungovať?

Dovtedy, kým nezistí, že to nie je hra, v ktorej vyhráva.

Jeho pevný nervový systém i optimistický prístup k životu sú závislé od jeho pohody, od možnosti slobodne sa rozhodovať a od potvrdenia okolia. Ak toto nebude mať, s hrou končí. Bez ohľadu na to, čo sa od neho očakáva.

Ak pán Kaliňák skončí vo väzbe, bude sa chvíľu rozčuľovať, ale dá to. Dokonca je možné, že si tam nájde kamarátov, začne sa venovať kúzelníckemu umeniu, možno kariére ľudového rozprávača, alebo sa vráti k hre na hudobný nástroj a založí umelecký súbor, s ktorým bude vystupovať na turné po žalároch slovenských.

SkryťVypnúť reklamu

Ak však súd rozhodne o prísnej kolúznej väzbe, začína sa boj s časom. Sangvinici sú totiž netrpezliví  a potrebujú pravidelný prísun a zdroj energie: pozornosť druhých. Ak bude kolúzna väzba príliš dlhá a prísna, Robert nevydrží. Fyzicky ani psychicky.

A výsledok?

Krédom sangvinika je sloboda, základnou potrebou - ľudská spoločnosť.

Ak tieto dva piliere stratí, stráca zmysel života....

A z veselého prince se stane smutný král...

 

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  703
  •  | 
  • Páči sa:  5 035x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka v centre voľného času. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu