Učiť sa! Učiť sa! Učiť sa! Aj u nás to stále platí. Ale len odtál potál!

Písmo: A- | A+

Vedecký pokrok u nás už pokročil tak ďaleko, že nemusí kráčať ďalej. Vybraní odborníci a vedci sa na tom zhodli, celé to uzavreli, zverejnili a ďalšie diskusie považujú za nepotrebné, ba až škodlivé.

A bežný ľud by s tým aj súhlasil, ale skupina umelcov, potulných vedcov a samozvaných odborníkov sa domáha diskusie. Chcú sa vo verejnoprávnej televízii stretnúť s našou vedeckou špičkou a diskutovať na tému korony, Covidu a pandémie. Predstavte si to. Akýsi plebs sa chce miešať do vedy. Chce diskutovať... Čo nevedia, že táto téma je pre našu vedeckú a nanajvýš odbornú obec už dávno uzavretá? Ak by čítali naše vybrané popredné médiá a nevyhľadávali hoaxy zo zahraničia, vedeli by, že všetko je u nás dávno jasné... Vírus je tu, kroky k jeho likvidácii sú schválené, očkovanie beží, vláda je s tým stotožnená, tak prečo do toho ešte rýpať, keď je to tak pekne nastavené.

Osobne si myslím, že ak by sa zavreli hranice, vypol internet a prestali sa vyučovať cudzie jazyky, bol by pokoj. Ak je totiž toto všetko prístupné, potom sa nečudujme, že bársaký mudr/c ide k internetu, klikne na wikipédiu a tá mu vypľuje, že základom pre vedu je voľnosť a kritickosť myslenia. Bársaký mudr/c takejto vete nemusí ani rozumieť a môže si z toho vyvodiť aj pomýlený záver, že sa môže o vede diskutovať. A potom sa nečudujme (ak ešte tento mudr/c vie po anglicky), že číta aj štúdie a odborné časopisy z vyspelých krajín, ktoré sa ako mor šíria od západu na východ a späť, a tieto bludy potom šíri ďalej.

Dobre spravilo ministerstvo zdravotníctva, že na jedného z takýchto medicínskych samoukov podalo sťažnosť. Len nech si mudr/lanti nemyslia, že sa tu môže diskutovať o čomkoľvek. To kde by sme došli? Toto je vážna vec a o nej môžu diskutovať len niektorí. Pozrime sa na takého ministra financií. Je síce bez medicínskeho vzdelania, ale má dobré nápady, chápe situáciu, dokáže zabezpečiť financovanie svojich nápadov a s tým sa diskutovať dá. Ale na druhej strane sú tu takí, ktorí síce majú medicínske tituly pred menom aj za menom, no nepochopili nič, na svoje hlúpe nápady nemajú ani cent a chcú ísť diskutovať do verejnoprávnej televízie.

Komu by týmto prospeli?

To sa fakt rozum zastavuje, kam sme to za 30 rokov demokracie až došli...

 

Skryť Zatvoriť reklamu