Už troubějí na horách jeleni alebo Nie je osmerák ako oSMERák

U takého jeleňa je to jasné. Hlasným trúbením sa snaží upútať pozornosť samíc a udržať tak svoju čriedu pokope.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (14)

Ale čo chce hlasným trúbením povedať Robert Fico?

Chce si vyznačiť územie? Chce dokázať svojim konkurentom, kto je pánom lesa?

Žiadne samice, žiadne volanie divočiny, predseda Smeru organizuje smútočný sprievod.

Bude uzavretý v aute trúbiť a bude sa lúčiť s demokraciou, ktorú tu dlhé roky poctivo budoval. Prečo si vybral práve trúbenie, sa nevie, ale jeleňmi sa predseda inšpiroval i v ďalších organizačných prvkoch. Napr. v lese môžeme tento jav najčastejšie počuť pri svitaní alebo pri súmraku, kedy sú jelene najaktívnejšie. Predseda si vybral súmrak, z čoho sa dá usúdiť, že predseda je najaktívnejší s príchodom luny.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Na čo sa môže Bratislava pripraviť, sa ešte nevie.

Predseda Smeru síce už dlhšie vyzýva a vábi svojich priaznivcov do sprievodu, ale počet prihlásených trúbiacich známy nie je. Nevie sa ani to, či sa sprievodu zúčastnia len samce z Bratislavy, alebo to bude stretnutie celoslovenské. A dokonca ani to, či pôjde hlavný oSMERák v čele a črieda za ním, alebo sa bude trúbiť lárom-fárom bez ohľadu na vek a postavenie v skupine.

Osobne si myslím, že to bude veľká paráda.

Účastníci už týždne celkom iste zháňajú potvrdenia od zamestnávateľov, že sa práve v tomto čase vracajú z roboty a tiež čo najhlasnejšie trúby, aby dokázali, kto viac za demokraciou smúti. Vôbec by som sa nečudovala, keby sa z mercedesov a iných ľudových vozítok v kolóne ozývalo trúbenie kamiónov či zaoceánskych parníkov.

Skryť Vypnúť reklamu

Nuž, Bratislava bude mať zážitok.

A my len dúfajme, že si slovenské jelene recipročne nezoberú príklad z kamarátov oSMERákov. Toľkú rozkoš by samice z lesa nemuseli prežiť.

 

 

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  630
  •  | 
  • Páči sa:  3 083x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka v centre voľného času. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu