reklama

V ĽSNS už chýba len kráľovná zo Sáby, Pepek námorník a Káčer Donald

Neviem, čo by na to povedal taký Ľudo, keby vedel, čo všetko už zľudovelo a považuje sa u nás za ľudové.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Keď som pred pár rokmi na youtube videla kúzelníka Mariána Pokustona  a jeho videokurz na výrobu zázračného elixíru proti Covidu z vodky a Bromhexinu, pomyslela som si, že mu choroba zatienila mozog a chudák predseda čelí následkom nervového šoku z vysokej teploty. Naozaj som si myslela, že keď ľudia takéto čosi zhliadnu, nebudú novodobému bosorákovi veriť, poľutujú chorobou porantaného predsedu, potešia sa, že oni z Covidu vyviazli bez takýto ťažkých následkov a výkrik predsedu do tmy nebude brať nikto vážne.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ó, ako som sa mýlila.

Niektorí ľudia uverili. A nielen to. Niektorí pod videom ďakovali za recept a ďakovali prozreteľnosti, že nám na zem zoslala takéto odborníka, ktorý nás z vírusového marazmu vyvedie.

Keď som pred časom sledovala kauzu pána Mizíka, ktorý sa pred národom obhajoval, že nemôže byť súdený za príspevky na sociálnych sieťach, lebo sa ako učiteľ a ako poslanec NR ešte nenaučil ovládať počítač, myslela som si, že ľudia týmto detinským výhovorkám neuveria a pána Mizíka odsúdia oni aj súdy.

A opäť som sa mýlila.

Nevedko Mizík nielen že nebol odsúdený, ale z celej kauzy vyšiel ako úbožiak bez práva na vzdelávanie a neprávom obvinená obeť.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Keď som vo včerajších správach videla vystúpenie dnes už zľudoveného poslanca Beluského, ktorý ako Mimoň tvrdil, že sa na podpisovanie prijatia čiastky 10000 eur na účet strany nepamätá (i keď jej príjem podpisoval), prichytila som sa opäť pri myšlienke a dôvere v ľudí, že snáď mu toto nikto neuverí. Poučená z minulosti som však do sekundy túto optimistickú myšlienku zavrhla a pokúsila som si zakonšpirovať nad ďalším priebehom kauzy:

1.       Poslanec Beluský mohol mať v deň podpisu na jedno oko sivý a na druhé oko zelený zákal, čo mu znemožnilo vidieť v jasných kontúrach jednak zmluvu, a čo je horšie, i postavu darcu Garbára. Prijímateľ nemohol so svojim handicapom rozoznať špióna a jeho špiónske úmysly a v podstate dôveroval dobrým úmyslom siluety, ktorá zrazu prišla a z čistého srdca venovala strane skromný príspevok na farby do tlačiarne.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

2.       Poslanec Beluský dodatočne zistí, že on zmluvu vlastne nepodpisoval, lebo mal v tej dobe ochrnutú ruku (a ako dôkaz donesie lekársku správu i s rőntgenom). Zistí sa, že zmluva bola podpísaná neznámou osobou neidentifikovateľného pôvodu a pohlavia, na ktorú bude vydaný zatykač.

3.       Interná ľudová kontrola straníckeho účtovníctva zistí, že došlo k omylu a že špión Garbár poslal dar celkom inej strane, pravdepodobne tej, ktorá sa od nich už odčlenila. ĽSNS bola týmto hrubo zavedená, zmanipulovaná a zneužitá a bude požadovať ospravedlnenie.

Tak čo tipujete? Kto sa v tejto rozprávke s Mimoňom v hlavnej úlohe ešte objaví, Požiarnik Sam alebo Káčer Donald?

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Pozn. autorky:

Mimoni sú vraj malí žltí ľudkovia, ktorí sa vyvinuli zo žltých jednobunečných organizmov a ich poslaním je slúžiť najväčším zločincom histórie. A to by, myslím, sedelo...

Zdroj:

https://tvnoviny.sk/domace/clanok/150963-spion-garbar-poskytol-dvom-stranam-financne-dary-penazi-na-rozdavanie-ale-nemal

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  884
  •  | 
  • Páči sa:  10 700x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka s viac ako 26 ročnou pedagogickou praxou. Už viac ako 10 rokov sa venujem štúdiu ľudského temperamentu. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...Maličkosti z temperamentovej poradne...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

49 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu