Věřte – nevěřte

Kedysi som pozerala seriál, v ktorom moderátor predstavil 3 neuveriteľné príbehy a v závere sa spýtal: pravda či fikcia?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Ja sa pokúsim len o jeden.

Vlado a jeho manželka mali poslednú štvrtinu roka ťažkú. Prežívali covid a prežívali ho celkom ťažko. Obidvaja si pretrpeli vysoké teploty, únavu i zápal pľúc. Mali však šťastie a nemuseli využiť nemocničnú opateru a svoj zdravotný stav vyriešili doma. S pokynmi lekára na telefón.

„Keď doužívate antibiotiká, príďte na kontrolu,“ znel posledný odborný odkaz lekárky, a tak, keď nastal čas a z blistra sa minula posledná pilulka, manželia zavítali k pani doktorke osobne.

Keď ich sestrička zbadala v čakárni, riadne im naložila. Vraj, čo tam robia bez testu. „K pani doktorke vás nepustím, počkajte v čakárni, dohodnem sa s ňou, čo s vami,“ povedal rozčúlený anjel v bielom a pribuchol im dvere pred nosom.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A tak sa Vladko  s manželkou usadili v čakárni a čakali na ďalšie pokyny z ambulancie. Vtom zazvonil telefón. Volala pani doktorka z ambulancie.

Spýtala sa Vladka, ako sa cíti, či už doužíval antibiotiká a požiadala ho, aby jej trochu „zadýchal a zakašlal“ do telefónu. Pani doktorka si takto vypočula Vladkove pľúca s príslušenstvom, vyhodnotila situáciu ako dobrú a prikročila k diagnostike Vladkovej manželky. A tak sa manželia v čakárni striedali pri telefóne, kde v kruhu ostatných pacientov dýchali a kašľali do telefónu a zdieľali svoje osobné a zdravotné údaje s pani doktorkou.

Tak čo, ctený čitateľ, pravda alebo fikcia?

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  632
  •  | 
  • Páči sa:  3 132x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka v centre voľného času. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu