Vina a trest

Infektológ a člen vládnej pandemickej komisie Jarčuška už pozná svoj trest. Vraj sa urval z reťaze a v červenom okrese tancoval bez rúška.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (9)

Či alkohol či zlý vzor či bujará atmosféra na kongrese infektológov ho primäli sňať rúško z tváre a odhaliť sa v celej svojej kráse. Zo snímaných obrázkov je vidieť, že sa spoluautor vyhlášok a príkazov nosiť rúška celkom opustil. V čase, kedy si ostatní chlapi dávajú dole kravatu, prípadne si rozopínajú prvé 3 gombíky na košeli, infektológ zabudol na všetko, čo je sväté, odkryl to, čo malo zostať zahalené a dýchal všetko, čo sa dalo.

Pán Jarčuška si tento svoj neodôvodniteľný skutok pravdepodobne ráno nepamätal a išiel sa sám udať, až vtedy, keď sa na internete objavil corpus delicti – usvedčujúce fotky a a videá z kongresu.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A regionálny úrad sa s ním nepáral. Naparil mu odpustok 250 eur.

Nuž, za chyby sa platí a pán Jarčuška si je toho pravdepodobne vedomý, lebo pokutu hneď zaplatil a prehlásil, že je to trest primeraný.

Mohol síce po vzore niektorých iných predstaviteľov zapierať, že to nie je on, mohol namietať, že je to veľa alebo že by sa malo brať do úvahy, že je členom pandemickej a nie protipandemickej komisie,... ale on nie. Hrdinsky sa priznal, že je na fotkách on, že naozaj tancoval bez rúška a trest prijal.

A to je pekné, že sa k tomu infektológ takto postavil. Taká dôchodkyňa s dvestoeurovým dôchodkom či väčšina národa s minimálnou mzdou musia byť hrôzou bez seba pri pohľade na takúto pokutu. Veď to nie je len tak prísť o 250 eur.

Skryť Vypnúť reklamu

Podľa pána Jarčušku je to však trest primeraný,  a to je najdôležitejšie.  

A my buďme radi, že komisia na úrade prižmúrila oko nad poľahčujúcou okolnosťou, že sa pán Jarčuška sám udal, a neudelil prezidentovi Slovenskej spoločnosti infektológov trest väčší, neprimeraný.

 

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  596
  •  | 
  • Páči sa:  2 207x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka v centre voľného času. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

3 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu