Výzva učiteľom

Predseda školských odborov Ondek prezentoval originálnu podmienku ministra financií k navýšeniu školských rozpočtov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Vraj, keď prehovoríme SaSku, aby zahlasovala za jeho zákony, dostane školstvo na platy niečo navyše. Aspoň tak vraj prisľúbil minister Matovič.

Povedzme si pravdu, to je férový návrh.

Veď pedagogickí zamestnanci nemôžu stále len čakať, že im pečené holuby budú lietať samé do pusy. Musia sa i oni pričiniť a vytúžené bohatstvo si zaslúžiť. Len učiť a vychovávať je dnes naozaj málo. A ak si pán Matovič podmieňuje navýšenie rozpočtu len takou prkotinou, ako je namotanie členov SaSky na zdvihnutie ruky za jeho zákony, tak to sa naozaj oplatí.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Samozrejme, že by sme prehovárať nemali ísť len tak, bez ničoho.

Navrhujem, aby sa spísalo, kto čo môže priniesť, rozdelíme sa do skupín a pôjdeme. Ja osobne by som mohla ponúknuť za igelitku jabĺk, 2 dyne a prípadne, ak by mal niekto záujem, veštenie z ruky, ktorému sa vo voľných chvíľach venujem.

Ja viem, že to nie je bohviečo, ale troška k troške...

Keď sa ako pedagógovia spojíme a dáme dokopy prebytky z domácností, z našich polí a záhrad, prípadne služby, ktorým by sa potešili Sulík, Cigániková, Mihál, Nicholsonová a spol., môžeme bez hanby a studu vycestovať do hlavného mesta a prehovárať.

Takže, vážení pedagógovia...

Skryť Vypnúť reklamu

Už žiadne zaháľanie.

Vypočujme, čo nám pán Ondek odkázal od ministra financií, neondime sa a zabojujme. Veď minister financií, ktorý sympatizuje s navyšovaním platu učiteľom a veľmi rád by nám dal, keby si o to nezodpovedný Grőhling zažiadal pri tvorbe rozpočtu, zasa až tak veľa nechce.

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  601
  •  | 
  • Páči sa:  2 360x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka v centre voľného času. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu