Budú mať školy (toho) konečne dosť (?!?!)

Písmo: A- | A+

Minister Grőhling sa rozhodol, že už nikdy nedovolí plošné zatvorenie škôl a že to myslí smrteľne vážne, deklaruje i finančným príspevkom 5 eur na každého žiaka a zamestnanca školy.

Na základe strašidelných predpovedí našich popredných odborníkov na pandémie, že sa od septembra Covid bude šíriť najmä v školách, sa vystrašený minister buchol po vačku a sumou 4,5 milióna eur, ktorú na tento účel vyčlenil (a ktorou ťažko konkuruje lotérii kolegu Matoviča), vysoko pozdvihol hygienickú a dezinfekčnú úroveň našich škôl. Covidom atakované slovenské školy tak jeho zásluhou už nemusia žobrať o každé euro na nákup dezinfekčných gélov a môžu veselo a so cťou brániť vstupu nákazy do svojich areálov. Je síce fakt, že taká málotriedka s 30 osobami tento finančný doping nejako silno nepocíti, lebo za 150 eur si príliš vysoko vyskočiť nemôže, ale škola so 100 žiakmi a 20 zamestnancami už Covidu môže hroziť veľkolepo. Prilepší si totiž až o 600 eur, čo je podstatne lepšie ako klincom do oka.

Nuž, pán minister sa snaží a vzdelaniu naklonená vláda tiež.

Ak to takto pôjde ďalej, môže sa stať, že raz sa v školstve dožijeme i čiastky 6, ba možno i 7 eur na ochranu dieťaťa a zamestnanca. A ktovie, možno sa ujde i ZUŠkám a CVČkam.

Ale to už sme v ďalekej budúcnosti...

Zatiaľ buďme pri zemi, tešme sa z piatich eur a dúfajme, že 4,5 milióna vyčlenených eur nebude musieť minister odovzdať do rozpočtu ministerstva financií ako čiastočnú refundáciu výhry pani Zuzke z ďalekého východu. Pán Matovič totiž ešte nenašiel toho, kto mu pokazil lotériu, a tak sa môže pokojne stať, že jedným z vinníkov bude i minister Grőhling.

Skryť Zatvoriť reklamu