Čo máte napísané na svojom energetickom štítku?

Pri kúpe spotrebiča sa už roky máme šancu riadiť nielen cenou, ale i energetickou triedou. Kto by nepoznal A+++?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (23)

Nuž, ale pokrok nezastavíš a múdri ľudia usúdili, že nastal čas prideliť podobné štítky i ľuďom.

Označiť ľudí áčkami by však asi nebolo vhodné. Po prvé je to trochu ponižujúce byť na jednej úrovni s rýchlovarnou kanvicou a po druhé by pri sčítaní ľudu mohlo dôjsť pri malej nepozornosti k pomýleniu počtu členov rodiny s počtom spotrebičov v jednej domácnosti. A tak sa hľadali iné písmenka.

Trieda OP+ je prvou lastovičkou.

Je to výbehový  typ a málokto tuší, aká kvalita sa pod týmto označením skrýva. I keď naši poprední odborníci tvrdia, že je to to najlepšie, čo dnes môžete dosiahnuť. Vychádzajúc zo skúsenosti, že ak u spotrebičov neznamená A+ dnes už nič svetoborného, tak i OP+ bude asi len základ kvality, ku ktorému sa budú môcť postupne pridávať ďalšie pluská. Polopatisticky povedané, každý akosi intuitívne tuší, že chladnička triedy A+ je celkom fajn, ale v porovnaní s A++ alebo s A+++ je to šuviks. Čím viac +, tým vyššie kvalita, efektívnosť a úspornosť.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Takže, vážení,

skontrolujte si svoj energetický štítok  a ak tam máte niečo menej, ako OP+, ani ho radšej nikde neukazujte. Je to v podstate odpad, hanba a záťaž spoločnosti.

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  830
  •  | 
  • Páči sa:  8 927x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka s viac ako 26 ročnou pedagogickou praxou. Už viac ako 10 rokov sa venujem štúdiu ľudského temperamentu. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

740 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu