Kam s ním?

Písmo: A- | A+

Pán premiér už asi nebude premiér, ale chce byť aspoň ministrom. Dobre, ale čoho? Jeho vzdelanie, skúsenosti i rozhľad nie sú zárukou ničoho hlbokého, a tak jeho výber bude pravdepodobne otázkou nálady alebo súčasťou pomsty.

Jedno i druhé prinesie rovnaký výsledok: pohromu pre jedno odvetvie našej, už i tak pošramotenej spoločnosti. Premiérova črtajúca sa diagnóza je totiž predzvesťou možnej krátkodobej prognózy fungovania prostredia, ktoré si vyberie za miesto pôsobnosti. Dovolím si tvrdiť, že nejeden zamestnanec ministerstva (ktoréhokoľvek) už dnes v noci po vyhlásení premiéra, že chce byť ministrom, pokojne nespal. A vôbec sa mu nečudujme. Čaká ho psychická a fyzická príprava na zmeny, ktoré ho na pracovisku čakajú a ktoré bude musieť trpieť možno i niekoľko mesiacov, kým si pán minister neuvedomí, že si vybral „sprosté“ ministerstvo a že chce radšej druhé, prípadne, že by si rád skúsil riadiť napr. NAKA. Isté je, že na ministerstvo prinesie samozvaný minister celkom nové vetry. Hlavným cieľom bude: byť v niečom prvý a najlepší, čo s ministrom Matovičom nebude vôbec žiadny problém v žiadnom odvetví. Či bude Slovensko prvým štátom, ktorý vyšle svoju posádku na Neptun, alebo si vytvoríme vlastnú menu, alebo budeme mať vlastný Igoriánsky kalendár, ešte nemôžeme tušiť. Isté je len to, že tam, kde vstúpi Igorova noha, budú sa diať veci prevratné a prevrátené.

A ktoré ministerstvo si teda pán premiér vyberie?

Toť otázka.

Je pre neho veľkým šťastím, že svoj doklad o vzdelaní neodovzdal a svojho titulu sa prezieravo nevzdal. Má potvrdenie, že je vzdelaný a tým pádom i väčšiu šancu uplatnenia sa kdekoľvek. V jeho prospech hrá i prax, ktorú absolvoval počas výkonu premiérskej funkcie. V poslednom čase sa zaoberal napr. štúdiom Sputnika, testoval a zúčastňoval sa na (proti)pandemimických komisiách, čo možno bude postačovať na ministra zdravotníctva.

A čo kultúra? V divadle už bol, mikrofón držať vie, vyskúšal si niekoľko 2-3hodinových stendapov, pri príhovoroch rozplače i seba...

Nuž, pri všetkej tej biede sa zdá, že si pán Matovič predsa len bude mať z čoho vybrať.

Len o jedno prosím, pán premiér, školstvo nieee. My už aj bez vás máme svojich starostí nad hlavu.

Skryť Zatvoriť reklamu