Kto ešte nebol vinný, nech sa obráti na súdruha Žinčicu

S príchodom Covidu na naše územie sme sa stali všetci vinníkmi. Obhajovať sa síce môžeme, ale prd je nám to platné.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (41)

Očkovaní zastávajú svoju teóriu zastúpenú svetovými kapacitami a potvrdenú dôkazmi, že jedine 3x (zatiaľ) očkovaný je s prihliadnutím na aktuálnu situáciu jediným ochrancom života na Zemi a nikdy inak. Každý neočkovaný je vyvrheľ spoločnosti, ktorého je treba odstaviť a prípadne i odstrániť, pretože pod dohľadom neschopnej vlády roznáša COVID kade tade. Zaťažuje náš zdravotný systém, berie miesto naozajstným chorým a môže za to, že zdravotníci sú vyčerpaní a odchádzajú kade ľahšie. A to ešte nie je nič proti tomu, aké dopady budú mať postcovidové syndrómy nazaočkovaných na náš trh práce a hospodárstvo.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Neočkovaní majú tiež svoju teóriu zastúpenú svetovými kapacitami a potvrdenú dôkazmi, že jedine neočkovaný s prihliadnutím na dlhodobý výhľad prežije bez ujmy na zdraví, a preto je najbezpečnejšie sa nezaočkovať. Každý očkovaný hazarduje so svojou budúcnosťou a predstavuje skryté nebezpečenstvo, ktoré s podporou neschopnej vlády roznáša kade tade. So zdravotnými dopadmi očkovania zaťaží v budúcnosti náš zdravotný systém, viac chorý ako zdravý bude príčinou rozpadu nášho národného hospodárstva a svojou neplodnosťou zapríčiní vymretie slovenského národa a prispeje i k vymieraniu iných, najbližšie priľahlých národov.

Skryť Vypnúť reklamu

Vláda má tiež teóriu záchrany ľudstva. Je politicky odobrená, rozčlenená podľa svetonázoru, podporená celým konzíliom odborníkov i dôkazmi, no výsledky, ktoré mohli byť najlepšie na svete, jej kazia nezodpovední občania, ktorí sa nechcú podriadiť ničomu, čo vymyslia a porušujú všetko od nosenia rúšok, karantény, očkovania až po lockdown.

Občania sú však iného názoru. Vedia, že hlavným vinníkom sú nekompetentní odborníci a najmä absolútne neschopná vláda, ktorá sa nevie dohodnúť a keď už sa aj na niečom dohodnú, väčšinou je to sprostosť, ktorá len obmedzuje tých nepravých.

Na právach obmedzení obviňujú zo všetkého tých, ktorí až tak obmedzení nie sú, ministerstvo zdravotníctva obviňuje ministerstvo školstva a to následne ministerstvo financií a potom sa v obviňovaní vystriedajú, mladí obviňujú starých a seniori mladých, učitelia obviňujú deti a rodičov, deti s rodičmi vinia učiteľov. Vinu nesú i cestovatelia, ktorí labzujú po svete, nachytajú všetko, čo sa dá a potom to dovlečú sem. A média? Tie majú na tomto všetkom najväčšiu vinu. Sú slúžkami temných síl (každé médium má svoju temnú silu) a všetky hore spomenuté skupiny informujú zaujato, jednostranne, neseriózne a sú príčinou príčiny zla.

Skryť Vypnúť reklamu

A tak si tu žijeme.

Rozvadení na život a na smrť.

Kamaráti, kolegovia, rodina.

A čo s tým?

Demokracia nezabrala, lebo nemá nik z nás väčšinu a ak nechceme totalitu, nezostáva nám nič iné, ako pristúpiť na kompromisy. Inak sa tu všetci zbláznime.

Nie z malej zákernej bodky, ktorá medzi nami poletuje a poletovať bude. Ale z nás samých.

Nie, že by vadilo, že každý z nás má svoju pravdu. To tak na tom svete býva, problém je skôr v tom, že tú svoju pravdu chceme za každú cenu vnútiť tým druhým, menej kompetentným. A väčšinou tým, ktorí o našu pravdu príliš nestoja. Majú totiž svoju vlastnú, ešte pravdivejšiu a zaručene overenú.

Skryť Vypnúť reklamu

Má to však jeden háčik.

Žiaľ, náš svet nie je na toľko najpravdivejších právd stavaný.

Preto je čas na kompromis.

Inak sa tu všetci zbláznime.

V tom lepšom prípade.

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  632
  •  | 
  • Páči sa:  3 123x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka v centre voľného času. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu