Morčatá a myši nepokapali, hajde sa očkovať

Písmo: A- | A+

Včerajšia optimistická správa, ktorá preletela Slovenskom a ktorá bola protiváhou správ z politiky, potešila nejedného z nás. Morčatá a myši, ktorým pichli vakcínu Sputnik, prežili, čo je známkou toho, že vakcíny sú asi bezpečné.

5odvážnych myšiek a 2 morčatá pôvodom zo Šarišských Michaľan sa obetovali pre blaho ľudstva a podstúpili životnú skúšku: nechali do seba napichať Sputnika, aby sa zistilo, či náhodou neobsahuje nejaké nežiaduce prímesi. Ako povedal pán Ryzner z referátu biologických skúšok na zvieratách: „Skúška trvala sedem dní. Celé pozorovacie obdobie sa neprejavili žiadne prejavy toxicity, nestratili na hmotnosti a žiadne zviera ani neuhynulo, čiže skúška dopadla s vyhovujúcim výsledkom."

A to je radostná zvesť.

Verme však, že tento sedemdňový výskum až na 7 hlodavcoch s vyhovujúcim výsledkom (?) je len prvotným optimistickým odkazom Slovákom, ktorí sa tešia na Sputnik. Pre začiatok je síce dobré vedieť, že ak si nechám Sputnika pichnúť, neprejavia sa u mňa príznaky toxicity, neschudnem a ani neuhyniem, ale dúfam, že naši vedci nezaspia na vavrínoch a zvieratká budú sledovať i ďalších 7, 14 a možno aj 21 dní, aby sa uistili, že vakcína je pre Slovákov bezpečná i z dlhodobého hľadiska.

Zdroj:

https://slovensko.hnonline.sk/2317326-skuska-sputnika-dopadla-uspesne-mysi-a-morcata-prezili

Skryť Zatvoriť reklamu