Posol dobrých správ alebo A predsa (sa) točí

Písmo: A- | A+

„Očkovať osoby nad 60 rokov ruskou vakcínou Sputnik V sa nebude, aj keď je záujem,“ zarmútil nás vo štvrtok minister zdravotníctva s tým, že to nepovoľuje výrobca. „Bez šance, dodal Lengvarský nekompromisne. Nuž, a predsa...

Už v ten istý štvrtok sa tieňový minister zdravotníctva Matovič rozhodol, že sa u nás Sputnikom očkovať v týchto vekových kategóriách bude. Ťažko povedať, či mal vnuknutie alebo túto myšlienku už dlho v hlave nosil, rozhodol sa a hotovo. Nenechá už viac ubližovať nevinným seniorom. Nenechá „zlomyseľným ľuďom hnaným primitívnou geopolitickou nenávisťou“ brániť starý ľuďom v radosti z vysnívanej vakcíny. Tisíce starcov a stareniek nabitých informáciami o výhodách a prínosoch Sputnika sa teší mesiace na pozdravy slobody z Ruska a... nič?

Tak to teda nie!

Či sám napísal výrobcovi, aby to našim dôchodcom povolili, či má reporty z ministerstva zdravotníctva a vie, čo my nevieme, či sa mu len snívalo, si môžeme len domýšľať, isté je, že už o dva dni neskôr na facebooku medzi správami o mačiakovi a radostnej zvesti, že má úľ, informoval národ o tom, že aktualizovaný návod na použitie Sputnika s možnosťou očkovania i pre dôchodcov je už na ceste z Ruska.

To je chlap!

Nečaká, nešpekuluje.

Ide, rieši.

Je dobre, že expremiér Matovič je tieňovým ministrom všetkých ostatných ministrov, kontroluje a reguluje ich prácu a dementuje žvásty, ktoré vypúšťajú na tlačovkách. Veď, ako by to vyzeralo, keby si každý minister oznamoval národu, čo sa mu hodí a kedy sa mu hodí.

Nuž, nech si hovorí, kto chce, čo chce, pán Matovič je tak trochu taký náš malý Galilei. I keď odsúdený, predsa len ide za svojou pravdou. A točí a točí... Doslova hrdina.

A Slovensko?

Nešťastná je krajina, ktorá hrdinov potrebuje (B. Brecht: Život Galileiho ).

Pozn. autorky:

Je síce trochu zarážajúce, prečo sme vakcínu dostali v marci so starým návodom, keď bol vraj aktualizovaný už 18. 1. 2021, ale nad maličkosťami sa v tejto krajine asi netreba pozastavovať.

Alebo hej?

Zdroje:

https://bleskovky.zoznam.sk/cl/1005001/2125839/Ockovat-osoby-nad-60-rokov-ruskou-vakcinou-sputnik-v-sa-nebude

https://www.facebook.com/igor.matovic.7

Skryť Zatvoriť reklamu