Som trochu zmätená, idem si doštudovať

Pod mojim posledným blogom si jeden z čitateľov vypýtal zdroj informácií. Zdroj som slušne uviedla, no admin ho vymazal.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (19)

Dôvod: vraj som odkazom na zdroj spravila tomuto médiu reklamu a propagovala ich značku, čím som porušila kódex diskutujúceho. (Názov média radšej neuvediem, aby som nerobila reklamu ešte raz, ale pre vašu orientáciu - médium je zatiaľ legálne a názov sa rýmuje so slovom bobky).

Priznám sa, zahanbila som sa.

Už viac ako 30 rokov píšem (odborné, populárne články doma i v zahraničí, blogy) a diskutujem na rôznych platformách, vždy sa snažím poctivo uvádzať zdroje, z ktorých vychádzam a zrazu... faux pas. Dozvedela som sa, že som diverzant a robím záškodnícku činnosti. V mojom veku. Fuj, to som si o sebe teda nemyslela. A to už sa poznám roky.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Červená až za ušami som teda adminovi poďakovala za upozornenie a len tak na okraj som sa (najmä zo zvedavosti) spýtala, prečo ostatným diskutujúcim, ktorí pod tým istým blogom tiež uviedli zdroje na rôzne médiá (radšej ich ani nemenujem, aby som niekoho nenavnadila k pozretiu), neboli tieto zdroje zmazané tiež.

Odpoveď admina:

"Áno je možnosť (povinnosť) pri citovaní vložiť aj zdroj z ktorého ste čerpali, ale čo konkrétne ste z tej stránky čerpali ste neuviedli, ja tam bohužiaľ vidím iba skopírovaný odkaz a - Neprípustné je propagovať v diskusiách komerčné produkty alebo súkromné firmy alebo zverejňovať odkazy na ich webové stránky."

SkryťVypnúť reklamu

Pochopila som, že môj skopírovaný odkaz je závadnejší ako skopírované odkazy iné, beriem to na vedomie a ešte raz sa SME takto verejne ospravedlňujem. Som diverzant a vysvietené červené políčko s upozornením, že som uvedením zdroja porušila  kódex diskutujúceho, nech je mementom pre každého z vás, ktorí by ste ma chceli slepo nasledovať a ísť v mojich skazených šľapajach a uvádzať zdroje svojich informácií v diskusiách.

Nuž nič, idem sa kajať.

Prostredníctvom e-mailu mi bolo odporučené, aby som si doštudovala kódex, takže idem na to. Opakovanie je matka múdrosti.

Věra Tepličková

Věra Tepličková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  700
  •  | 
  • Páči sa:  4 955x

V prvom rade som manželka, mama a babička, ktorá nadovšetko miluje svoju úžasnú rodinu. Profesionálne som sociálna pedagogička a vychovávateľka v centre voľného času. Fascinuje ma pozorovať a študovať správanie ľudí, medziľudské vzťahy v rodinách, pátrať po príčinách problémov a hľadať možnosti ich riešenia. Mojim krédom je citát Marca Vitruvia Pollia: Rodičia majú dať deťom na cestu veľkú výbavu, ktorá by pri stroskotaní lode vyplávala spolu s nimi na hladinu. Zoznam autorových rubrík:  LampáreňS politikmi netancujem.Výchova a vzdelávanie inak.Keď už nič, tak rýmy...Zo života ...NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu