V jednoduchosti je sila,

Písmo: A- | A+

povedal si pán Mikas a pravdepodobne po skúsenostiach s úrovňou myslenia niektorých Slovákov sa rozhodol prispieť (i s celým ÚVZ) svojou štipkou do mlyna a podporiť očkovanie u nás. Vsadil na štatistiky.

Už prvá z nich dokázala, čo by nik nečakal:

„Takmer 97 percent hospitalizovaných pacientov s ochorením Covid-19 bolo nezaočkovaných. Štatistika sa týka obdobia od 1. januára do 31. júla 2021“.

I napriek tomu, že si štatistika vyslúžila vlnu kritiky za neobjektívnosť a i sám Igor Matovič ju označil za tupú propagandu, hlúpu a neúctivú k ľuďom a pravde, nie je pochýb, že výsledky tejto štatistiky sú absolútne pravdivé a že oslovia tých, ktorým boli mentálne momentálne smerované.

Osobne si myslím, že pán Mikas to po kritike nevzdá a už dnes nosí v hlave ďalšie pekné námety na štatistické spracovania údajov, ktoré budú presvedčivým dôkazom, že očkovanie je šťastie, zdravie i láska v jednom.

Ak môžem i ja prispieť k nápadom, ktoré by bolo dobré a vhodné štatisticky spracovať a podporiť zaočkovanosť v našich nezaočkovaných a neutešených končinách , tak tu uvádzam niektoré z nich (štatistiky odporúčam smerovať k rovnakej cieľovej skupine) :

-          zrátať počet zaregistrovaných záujemcov o stretnutie s pápežom a vyrátať percento nezaočkovaných (motivovanie negatívom)

alebo (pozitívna motivácia)

-          zrátať počet registrovaných v očkovacej lotérii a vyrátať z nich percento zaočkovaných (osobne si myslím, že číslo sa bude blížiť až k stovke, čo je dobrý, ba odvažujem sa tvrdiť, vynikajúci výsledok)

alebo

-          zrátať ľudí vychádzajúcich z očkovacích centier a vyrátať percento zaočkovaných (i v tomto prípade je možné počítať s dosť vysokým číslom atakujúcim stovku).

Nuž, nápadov by bolo dosť a my dúfajme, že pán hlavný hygienik nepoľaví vo svojom úsilí, že bude ďalej a ďalej produkovať motivačné aktivity a že nepodlezie nastavenú latku, ktorú si touto štatistikou nastavil.

Ale povedzme si pravdu, ono sa to už prakticky ani nedá.

Zdroje:

https://www.trend.sk/spravy/vakcina-slovakov-chrani-takmer-97-percent-hospitalizovanych-covidom-nebolo-zaockovanych

https://www.facebook.com/igor.matovic.7

 

Skryť Zatvoriť reklamu