Ako nenaletieť špinavým politikom, a ich špinavým trikom, alebo sebaobrana voliča časť 1.

Písmo: A- | A+

Kurz politickej sebaobrany. Na začiatku si priatelia treba uvedomiť, že niet špinavej politiky. Špinavá politika neexistuje. Tak ako neexistujú špinavé peniaze, ale existujú špinaví ľudia.

Tak ako neexistujú špinavé peniaze, ale existujú špinaví ľudia. Tak isto neexistuje špinavá politika, ale existujú len špinaví ľudia.

Politika samo o sebe za nič nemôže. Politiku robia vždy konkrétni špinaví ľudia. Preto netreba nadávať na politiku, že politika bola, je a bude vždy špinavá, ale treba nadávať na špinavých politikov, ktorí ju takou robia.

Priatelia, v tomto predvolebnom čase sme všetci svedkami rôznych nápadných i nenápadných manipulácií. Tým nápadným sa vieme ľahko ubrániť, ale s tými nenápadnými môžeme mať problém. Preto vám teraz niektoré špinavé hry, a triky špinavej politiky teraz ukážem. Ponúkam vám preto krátky a rýchly kurz politickej sebaobrany.

Neplavca utopíte ľahko a rýchlo, plavca však nie

Ten, kto vie, ako môže byť zmanipulovaný, tak toho už ťažko zmanipulujete. Je to rovnaké ako s plavcom a neplavcom. Ten, kto vie plávať, tak toho ťažko utopíte. Veľmi som si prial, aby marcové voľby boli slobodné, demokratické, férové, ale predvolebný boj ukazuje, že budú tak pokrivené ako asi nikdy predtým. Sám v týchto voľbách kandidujem, a preto tie kampane svojich súperov sledujem. Už na začiatku tejto súťaži som si uvedomil, že táto volebná súťaž je nekorektná, a preto aj jej výsledky nemôžu byť korektné.

Prvou nebezpečnou taktikou je taktika uvarenej žaby

Ako funguje taktika uvarenej žaby? Jednoducho. Špinaví politici tie svoje špinavé politické kauzy nerobia nikdy naraz, ale postupne. Stačí im jedna veľká politická kauza za mesiac.

Prečo to robia tak, a nie inak? Keby sme sa my obyčajní občania, o tých všetkých rozkrádačkách dozvedeli naraz, tak sme všetci už dávno na protestoch v uliciach, ale tým, že počúvame o rôznych rozkrádačkách postupne, tak si na tie rozkrádačky pomaly aj zvykáme. Hovorí sa, že zvyk je železná košeľa a toto porekadlo platí aj v tomto prípade. Proste sme okrádaní špinavými politikmi tak často, že si dokonca na to zvykneme. Výsledkom je stav, že sme ochotní dokonca to aj tolerovať a naše ulice priatelia ostávajú prázdne.

Stávame sa pasívni ľahostajní a otupení, a obrazne povedané aj uvarení, a o to tým špinavým politickým zlodejom vlastne ide. Keď sme už takto otupeli, tak vtedy oni môžu kradnúť ešte viac, ako kradli doteraz. Podobne priatelia by reagovala aj žaba, a preto ja túto taktiku volám „taktikou uvarenej žaby“.

Keby sme priatelia hodili žabu do horúcej vody, tak by z nej ihneď vyskočila, ale keď žabe postupne zvyšujeme teplotu vody, tak žaba si na túto teplotu zvyká, až kým sa v tej horúcej vode sama uvarí.

Čo sa priatelia deje so žabou, to sa deje aj s nami obyčajnými občanmi. Už viete, ako to funguje, a preto sa aj vy priatelia nedajte uvariť, ako sa dá uvariť tá žaba. Neskočme im na ten špinavý trik. Dokážme tým špinavým politikom, že nie sme uvarené žaby.

Ako zistíte, či aj vy ste tou uvarenou žabou? Ľahko. Keď treba protestovať proti špinavým politikom, tak tie uvarené žaby sedia doma. Neuvarené žaby, však protestujú v uliciach i na námestiach. Preto keď sa o Slovensku rozhoduje aj na uliciach, a na námestiach a vy tam chýbate, tak tou uvarenou žabou ste. Keď sa o Slovensku rozhoduje aj na uliciach a na námestiach, a vy tam ste, tak tou uvarenou žabou už nie ste.

Aj tieto marcové voľby budú priatelia pre nás všetkých veľkým testom. Hneď po nich uvidíme počty nevoličov a teda počty uvarených žiab, ktoré neprišli proti tým špinavým politikom, a ich špinavým kauzám do týchto volieb zaprotestovať. Potom sa ešte divíte, že ďalšie 4 roky budú aj oni zas len pri pive na špinavých politikov nadávať? Pritom sú to práve oni, čo tých špinavých politikov mohli v týchto voľbách z parlamentu navždy vyhodiť, len keby prišli voliť.Ja ich chápem, že sú na špinavú politiku nazlostení, a preto nechcú ísť voliť, ale na druhej strane, len čistí ľudia môžu špinavú politiku očistiť.

P.S. Bezprávia sa nedopúšťa len ten, kto bezprávie robí, ale aj ten, kto nič proti bezpráviu nerobí. Poďme preto voliť, a nebuďme aj my spolupáchatelia špinavých politikov.

Tí z vás, čo nemáte koho voliť, a ste ešte stále nerozhodnutí, tak dajte prednosť ekonomike, pred jalovou politikou, ktorá je plná špinavých politických káuz, a podporte preto priatelia víziu Slovensko Krajina Kúpeľov, a nie víziu Slovensko Krajina Zlodejov - viac na www.bindas.eu

Skryť Zatvoriť reklamu