Pán prezident, buďte prezidentom všetkých občanov

Písmo: A- | A+

Pán prezident, Váš nový web chválim a som rád, že aj hlava štátu, sa vyjadruje k štátu, a jeho budúcemu osudu.

Tieto voľby budú naozaj osudové, lebo niekomu tu nestačí len volebné víťazstvo, ale robí všetko preto, aby po voľbách nadobudol totálnu a absolútnu moc.Kto ho potom zastaví? Kto ho potom skontroluje? Kampaň si robí zbabelo, aj za peniaze modrých, ale to mu nevadí. Moc však korumpuje, a absolútna moc korumpuje absolútne.

Možno chcete pán prezident aj takto vytvoriť tlak na politikov, aby riešili hlavne to dnes tak veľmi medializované školstvo a zdravotníctvo. Chcete, aby voliči boli nároční na politické strany, aby sa občania zaujímali o programy politických strán. Chcete, aby sa občania pýtali, kto bude zodpovedný za ich plnenie, ak budú vo vláde a nenechali sa odbiť všeobecnými sľubmi.

Napísali ste, že „Ide o naše deti a ide o Slovensko. Pretože, akí ľudia tu vyrastú, taká bude naša krajina.“Povzbudzujete občanov, aby mali na politikov najvyššie nároky. Aby občania nerezignovali a verili, že sa môžu veci pohnúť vpred. Pretože Slovensko potrebuje pridať. Aby ste sa pýtali: ako konkrétne a dokedy presne. Aby ste sa nevzdali svojho práva povedať: toto je náš štát, naša republika, naša zodpovednosť. S tým všetkým s vami naozaj pán prezident súhlasím.

Máme tu pán prezident dokonca politikov, ktorí sú v politike už desaťročia, ale keby ste sa ich spýtali, aké za ten čas ponúkli Slovensku vízie, tak majú s tou otázkou vážny problém. Preto som toho názoru, že občania chcú od politikov počuť,kde by sa mohli zamestnať. Občania chcú od politikov počuť, kde si môžu viac zarobiť. Občania chcú od politikov počuť, kedy už ich svojou slabou politikou prestanú vyháňať za prácou do zahraničia.

Pán prezident, k Vašim dvom prioritám by som však pridal aj tretiu prioritu, a tou je rozvoj našej slovenskej ekonomiky. Prečo? Lebo pravda je taká že, nielen učitelia a zdravotné sestry majú na Slovensku mizerné platy. Je to smutné, ale mizerné platy má u nás na Slovensku naozaj väčšina. Preto prioritou Slovenska je mať hlavne silnú slovenskú ekonomiku. Sociálny štát bez silnej slovenskej ekonomiky je len politický blud. 

Pán prezident, až silná slovenská ekonomika umožní to, že tu bude na Slovensku naozaj všetko fungovať,a nebude sa tu na Slovensku len dookola štrajkovať. Keď sa so slovenskou ekonomikou nič zásadné nespraví, tak po učiteľoch a zdravotných sestrách sa ozvú a možno začnú štrajkovať aj iné profesie. Preto, keď máte pán prezident zvyšných 5 minút, možno aj Vás presvedčí mojich 5 faktov na www.bindas.eu

Ja neponúkam žiadnekorupčné balíčky, ale systém, a silnú slovenskú ekonomiku. Aj toľko tu u nás na Slovensku ospevované Švédsko dáva svojim občanom predsa systém, a nie omrvinky a korupčné predvolebné balíčky. Preto vo Švédsku síce nedostávajú omrvinky a korupčné predvolebné balíčky, ale namiesto nich majú perfektne fungujúce nielen zdravotníctvo, ale aj súdnictvo, školstvo atď. atď.. Občania predsa nežijú z politiky, ale žijú z ekonomiky, a preto hlavne naša slovenská ekonomika musí byť pán prezident priorita.

Pán prezident, staňte sa preto historicky prvým prezidentom, ktorý tu zavedie tradíciu predvolebných kampaní, v ktorých by išlo o súťaž nových nápadov, nových vízií, a nielen o súťaž nových populistických fráz a hesiel. Na Slovensku nestačí po všetkých mestách ponúkať občanom len megabilbordy s kandidátmi bez vízií, ale treba občanom a Slovensku ponúkať hlavne megavízie. Keď sa chce Slovensko naozaj pohnúť dopredu, tak predvolebné kampane musia byť hlavne súťažou o najlepšie nápady a vízie, a nie súťažou o tom, kto navarí viac párok, či dá viac piva zadarmo.

Preto súhlasím s Vami pán prezident, že voľby sú naozaj vážna vec. Vo voľbách sa delí moc, a tá bude potom o nás všetkých rozhodovať nie deň, ale dlhé 4 roky. Keď na míting politickej strany prídu ľudia len preto, že tam dostanú raz za 4 roky pivo, či párky zadarmo, tak to nie je pre tých politikov pán prezident len ďalšie ich politické fiasko? To už fakt nemajú okrem svojich fráz čo Slovensku a ľuďom ponúknuť, len  to pivo a párky? Veď ani tie nie sú zadarmo, lebo sú platené z peňazí, ktoré strany od nás na kampaň dostali. 

Pán prezident, kým budú o Slovensku rozhodovať tony skonzumovaných párkov a hektolitre vypitého piva, tak dovtedy bude na Slovensku zle. Ešte je šanca to zmeniť, nesmieme sa však dať „opiť“ rožkom, pivom a párkom. Takže súhlasím s Vami pán prezident. Nech sú občania na svojich kandidátov, ktorých idú voliť nároční, a nech im nestačí mať raz za 4 roky pivo, rožok a párky. 

P.S. Takže pán prezident, buďte prezidentom všetkých občanov, lebo verte mi, nielen učitelia a zdravotné sestry majú na Slovensku mizerné platy, ale dovolím si tvrdiť, že je nás na Slovensku väčšina, a týka sa to i aj väčšiny profesií. Preto treba podľa mňa v marcových voľbách voliť ekonomiku, a nie jalovú politiku plnú špinavých politických káuz. 

Skryť Zatvoriť reklamu