Pravda o našich platoch je naozaj krutá. Mizerné platy na Slovensku nemajú len štrajkujúci

Písmo: A- | A+

Treba byť solidárnym ku všetkým Treba byť priatelia spravodlivým, objektívnym a solidárnym ku všetkým, a nielen niektorým.

Dnes to na Slovensku po tých všetkých štrajkoch vyzerá tak, akoby mizerné platy mali na Slovensku len zdravotné sestry, či učitelia.

Pravda je však taká, že na Slovensku má mizerné platy aj ostatná pracujúca väčšina. Nebudem tu menovať konkrétne profesie, ale každý, kto číta tento blog veľmi dobre vie, koľko on sám zarába. Chcem sa týmto mojim blogom preto zastať všetkých, a nielen zdravotných sestier, či učiteľov. Myslím si, že vyššie platy si zaslúžia na celom Slovensku všetci, a všetky profesie. 

Váš kolega v EÚ zarába určite podstatne viac

Niet tu azda profesie, a človeka, ktorý keď si porovná svoj plat, s platom svojho kolegu v Rakúsku, Nemecku, Dánsku, Anglicku, či Írsku, tak musí byť z tohto porovnania zdesený. Rozdiely sú naozaj priepastné, a to nielen pri porovnaní platov zdravotných sestier, či učiteľov, ale aj pracujúcich v priemysle, pracujúcich v službách, podnikateľov, živnostníkov, či i úradníkov.

Porovnajte si čistý priemerný mesačný plat s vašim platom. V Luxembursku je tento čistý priemerný mesačný plat okolo 3 189 eur, v Dánsku 3 122 eur, Švédsku 2 690 eur, Veľkej Británii 2 597 eur, Fínsku 2 330 eur, Írsku 2 160 eur, Holandsku 2 136 eur, Francúzsku 2 128 eur, Rakúsku 2 114 eur, Nemecku 2 054 eur. U nás je hrubý (nie čistý) priemerný mesačný plat okolo 862 eur. Chceme preto také platy, alebo predvolebné balíčky?

Vzhľadom na tento reálny stav by sme tak mohli ísť nakoniec všetci  štrajkovať. Treba však všetkým občanom povedať pravdu, že tu v predvolebnej kampani tak veľmi propagovaný sociálny štát je bez silnej ekonomiky len predvolebný a politický blud. Sociálny štát bez silnej ekonomiky totiž neexistuje priatelia nikde na svete.

Poctivá politika je o systéme, nie o korupčných balíčkoch a špinavých politických kauzách

Tak, ako vždy bude poctivá politika o systéme, tak vždy bude nepoctivá politika o nesystémových krokoch, populistických, korupčných balíčkoch a špinavých politických kauzách. 

Dokonca aj toľko na Slovensku červenými ospevované Švédsko dáva svojim občanom predsa systém, a nie omrvinky, korupčné predvolebné balíčky, či špinavé politické kauzy. Preto na rozdiel od nášho Slovenska, vo Švédsku síce nedostávajú omrvinky a korupčné predvolebné balíčky, ale namiesto nich majú perfektne fungujúce nielen zdravotníctvo, ale aj súdnictvo, školstvo atď. atď..

Nielen kritizujem, ale aj sám ponúkam nové riešenia

Na rozdiel od iných, nie som opozičným kandidátom, ktorý za každú cenu len kritizuje Fica a Smer. Najradšej by som bol, keby som mohol ich politiku len chváliť, ale predvolebné omrvinky, korupčné predvolebné balíčky, a cez 100 špinavých politických káuz je naozaj na malé Slovensko poriadne veľké sústo.

Neviem aké vízie vám priatelia ponúkajú lídri, a kandidáti, ktorých idete voliť vy, ale ak máte 5 minút, tak možno aj vás presvedčí mojich 5 faktov. Mnohých táto vízia už oslovila, ale je nás priatelia ešte stále málo. Prečo? Má to len jeden dôvod. O tejto vízií sa nikde v masmédiách nehovorí, lebo ja nemám milióny na jalové politické kampane. Kto je z dnešnej politiky plnej špinavých politických káuz už otravený, a už nechce voliť jalovú politiku, tak môže voliť ekonomiku. Presvedčte sa o tom sami na . www.bindas.eu

Táto vízia pomôže vytvoriť aj na Slovensku silnú a konečne aj našu slovenskú ekonomiku. Slovensko už nesmie byť len kolóniou na lacnú pracovnú silu, lebo sa tu bude stále dookola len štrajkovať. Postaviť ekonomiku Slovenska jednostranne, len na jednom automobilovom priemysle je ekonomickým hazardom. Len hlupák by dal všetky svoje milióny do jednej banky. Aj samotné banky znižujú svoje riziko tým, že neinvestujú peniaze len do jednej oblasti. Také primitívne zásady ekonomiky neovládajú naši vrcholoví politici? Asi nie. 

Tá druhá vízia je o tom, aby sme tu mali čo najmenej byrokracie, teda aby sa tu na Slovensku každý úrad stal obrazne povedané malým autom s veľkým výkonom, a neostal len veľkým autom s malým výkonom a veľkou spotrebou.

Keby sa len tie 2 vízie postupne naplnili, tak Slovensko sa môže naozaj nakoniec dopracovať k silnej slovenskej ekonomike, ktorá bude už postavená už aj na tých našich, a nielen tých cudzích nohách, ktoré nám môžu zo Slovenska kedykoľvek odísť za lacnejšou pracovnou silou. Až vtedy sa prestane na Slovensku dookola štrajkovať, a bude aj tu na Slovensku konečne všetko fungovať.

P.S. Svetový ekonóm pán Samuelson to predsa vyjadril jasne: Komu sa podarí zničiť ekonomiku štátu, ten zničí aj štát. Parafrázovať sa to dá aj naopak: Komu sa podarí posilniť ekonomiku štátu, ten posilnil aj celý štát. Aj preto je pre Slovensko lepšie, aby sa stalo Krajinou Kúpeľov, a nezostalo len Krajinou Zlodejov. Preto aspoň 1 hlas z každej rodiny by mohol podporiť v marcových voľbách zdravú ekonomiku, a nie starú jalovú politiku. 

Skryť Zatvoriť reklamu