Reakcia na najčítanejší článok na tomto blogu Mzda

Písmo: A- | A+

„Viete, prečo je vo švajčiarskom Lídli nástupný plat 3 330 eur? Z dvoch dôvodov. Po prvé preto, že tam majú silné odbory, ktoré tieto podmienky svojim zamestnancom vybojovali. A po druhé preto, že tam majú inú mentalitu.“ Nie je to celá pravda.

Viete, prečo je vo Švajčiarskom Lídli nástupný plat 3 330 eur? Lebo vo Švajčiarsku nemajú takých špinavých politikov v politike, ako my. Lebo vo Švajčiarsku nemajú toľko špinavých politických káuz, ako my. Lebo vo Švajčiarsku sa tak v politike nekradne ako sa kradne tu.

Preto, keď chcete mať platy ako vo Švajčiarsku, tak sa nespoliehajte ani na odbory, a ani na inú mentalitu. Bez zmeny špinavej politiky na čistú, sa k týmto platom nikdy nedopracujete nielen vy, ale ani vaše deti. Myslíte si, že keby mali vo Švajčiarsku toľko špinavých politikov v politike, toľko špinavých politických káuz a toľko zlodejov v politike, tak by bol vo švajčiarskom Lídli nástupný plat 3 330 eur? Tak to určite nie. Nebuďme naivní, tak to nefunguje.

V živote, ekonomike i politike treba jasne rozlišovať príčiny a následky. Pochopte, že keď sa „vykašleme“ na politikov a politiku, tak politici a politika sa „vykašle“ na nás. Pochopte, že keď vo voľbách budú rozhodovať barany, ovce a gorily, tak na švajčiarske mzdy navždy zabudnite. Až zmenou politiky môže nastať zmena ekonomiky a zmena vašich platov. Tak kritizované slabé mzdy sú preto „zakopane“ v slabej politike a slabých politikoch a nie slabých odboroch a mentalite.

Áno, stačí tak málo, robiť konečne politiku pre rast ekonomiky a nie robiť špinavú politiku pre špinavé nikdy nekončiace politické kauzy. Áno, stačí tak málo, občanov neklamať a neokrádať a bude aj na vyššie mzdy pre všetkých. Chcete mať preto vyššie mzdy? Ako veterinárny doktor mám liek na tieto "veľké a špinavé politické zvieratá". Choďte podporiť tu čistú politiku do ulíc a vo voľbách voľte len čistých politikov. Inak sa ta dnešná špinavá politika nikdy neočistí a vy nikdy nebudete mať švajčiarske mzdy. 

Na špinavých politikoch a špinavé "veľké zvieratá" platia len plné ulice a naozaj demokratické a čestné voľby. O tom vlastne demokracia je.V historických a prelomových časoch pre Česko a Slovensko som sa aj ja ocitol vo vysokej politike a nazrel som do "politickej kuchyne" V. Klausa, M.Zemana, A. Dubčeka, V.Mečiara, ale aj iných a preto viem, aký má veľký vplyv zlá a dobrá vysoká politika na obyčajný život občana i na jeho mzdu, viď. moja internetová kniha "Lekcie z demokracie". A špinavým politikom radím: Prestaňte nadávať na plné námestia a ulice, ktoré sú len využívaním demokracie,  ale nadávajte na seba a svoju špinavú politiku.

Keby ste nás vy už 25 rokov neklamali, neokrádali a svojou špinavou politikou a špinavými kauzami nehnevali a neobťažovali, tak my sme mohli mať dnes pri múdrej a morálnej politike možno aj platy ako sú dnes vo Švajčiarsku a vy by ste nás v uliciach určite nevideli. My si totiž vieme svoj voľný čas vyplniť aj krajšie, a preto nás nenaháňajte našimi nízkymi mzdami a svojou špinavou politikou do ulíc.Že preháňam, tak si prečítajte môj článok na internete: "Politika a ekonomika Made in Germany a Made in Slovakia" a potom uvidíte, čo dosiahli po prehratej vojne a pri vojnou zničenej ekonomike za 20 rokov oni a čo my, hoci tu žiadna vojna a vojnou zničená ekonomika nebola.

P.S. Viete, už komáre, ktoré nám v lete pijú krv a sústavne nás otravujú vedia, kedy majú dosť, ale špinaví politici nám jasne dokazujú, že nemajú inteligenciu ani tých komárov. Pritom komáre nám otravujú život a pijú nám krv len v lete a špinaví politici v jari, lete, jeseni i zime.

Pokračovanie na budúce: Mám skvelý recept, ako radikálne zvýšiť zamestnanosť i platy všetkým občanom, ale politici na to kašlú.

Skryť Zatvoriť reklamu