Revolúcia musí prísť v nových voľbách

Písmo: A- | A+

Jedine nové demokratické voľby sú inteligentným riešením, ako sa dá špinavá politika očistiť. Zmyslom každých demokratických volieb je predsa nekrvavou, nenásilnou a kultúrnou formou zmeniť moc v štáte, o ktorú by sa inak aj krvavo pobili rôzne politické strany, rôzni voliči a sympatizanti rôznych politických strán. Zmyslom každých demokratických volieb je nové prerozdelenie politickej moci v zmysle vôle voličov.

Vieme si vôbec prestaviť, aký krvavý masaker by sa tu mohol odohrať, keby sme neriešili politické napätie demokratickými voľbami, ale stretom opozičných strán a ich voličov a vládnucej strany a ich voličov?! Tak ľahko potom vznikli aj občianske vojny. V histórii bolo tých občianskych vojen naozaj dosť. Preto poučme sa z histórie sveta, aby sme ju nemuseli nikdy zažiť. Bolo by tu zbytočne veľa krvi, a o život by prišlo zbytočne veľa ľudí. Preto ďakujme aténskej demokracii, ktorá nás naučila ako inteligentne, bez krvi a obetí sa dá zlikvidovať každé politické napätie v štáte.

Zvyknime si preto meniť moc v štáte kultúrnymi a demokratickými voľbami a preto vždy choďme voliť, a vždy tak podporme princípy demokracie. Aj špinavých politikov, aj špinavých politických strán, aj špinavých politických káuz sa pohodlne zbavíme demokratickými voľbami. Preto aj nová revolúcia musí prísť v nových voľbách.

Nespokojný hlas ulice so špinavou politikou špinavých politikov má preto vždy smerovať k novým voľbám. Tí politici, ktorí nadávajú na hlas ulice si musia uvedomiť, že keby robili svoju politiku čisto a bez špinavých politických káuz, tak ulice a námestia by ostali prázdne. Keď nás však svojou politikou hnevajú, okrádajú a klamú, tak sú to oni, čo napĺňajú a „vyrábajú“ tie plné ulice.

Preto špinavým politikom odkazujem a v dobrom radím, nenadávajte na plné námestia a ulice, ale nadávajte na seba a svoju špinavú politiku. Keby ste nás vy neklamali, neokrádali a svojou špinavou politikou a špinavými kauzami nehnevali a neobťažovali, tak by ste nás v uliciach určite nevideli. My si vieme svoj voľný čas vyplniť aj krajšie, a preto nás nenaháňajte svojou špinavou politikou do ulíc.

P.S. Ani šťuky si svoj rybník, nevypustia samé. Musí to urobiť niekto iný a to v nových a demokratických voľbách. Dokedy sa ešte budeme prizerať tomu, ako si špinaví politici budujú pre seba „pozemský raj“ a pre obyčajných občanov bez práce „pozemské peklo“?

Skryť Zatvoriť reklamu