Niektoré z nich boli vyriešené, no iné zostávajú záhadné a plné tajomstiev.
Jedným zo slávnych prípadov, ktorým sa podarilo odhaliť páchateľa, bol únos Charlese Lindbergha Jr. v roku 1932. Hoci sa malý syn slávneho letca a autora Lindbergha dostal do rúk unášateľom, úspešné vyšetrovanie a použitie novej technológie v podobe odtlačkov prstov viedli k zatknutiu a odsúdeniu páchateľa.

Naopak, prípad Madeleine McCann, malého dievčaťa zmiznutého v roku 2007 na dovolenke v Portugalsku, stále ostáva nevyriešený. Napriek rozsiahlym vyšetrovaniam a verejnej pozornosti sa osud dievčatka neznámych unášateľov neodhalil.

V súčasnosti nás zaujíma príbeh Erica Roberta Rudolpha, ktorý bol zodpovedný za sériu bombových útokov v 90. rokoch v Spojených štátoch. Rudolph bol schopný uniknúť polícii niekoľko rokov, vyhýbal sa zatknutiu až do roku 2003. Jeho zatknutie prinieslo svetluživý pohľad na to, ako niektoré prípady môžu ostať nevyriešené kvôli šikovnosti páchateľov.

Nemožno obísť ani prípad Petra Weinbergera, ktorý bol unesený a držaný v zajatí niekoľko rokov, pričom jeho únoscovia žiadali výkupné. Vo chvíli, keď sa podarilo polícii nájsť miesto zajatia, bol Weinberger na pokraji fyzického a psychického vyčerpania, čo zdôrazňuje závažnosť a komplexnosť prípadov únosov.
S vývojom technológií sa vyšetrovatelia stále viac spoliehajú na DNA analýzy a satelitné sledovanie na riešenie prípadov únosov. Príkladom je prípad Elisy Lam, ktorej zmiznutie v roku 2013 bolo zachytené na kamerových záznamoch v hoteli Cecil. V tomto prípade technologické nástroje pomohli identifikovať páchateľa a vrátiť spravodlivosť.

Záhadné prípady únosov a vydierania stále burcujú ľudskú zvedavosť a podčiarkujú dôležitosť vyšetrovateľských metód. Niektoré zostávajú nevyriešené, no vývoj v oblasti technológií a medzinárodná spolupráca prinášajú nádej, že aj najtemnejšie tajomstvá budú jedného dňa odhalené.