Asi som rasista :(

Jasné že na futbale nehádžem banány hráčom z Afriky. Na to mám banány aj Afričanov príliš rád. Dokonca ani nemám holú hlavu a nenadávam cigánom. Skôr naopak keď som bol malý hrával som sa s nimi až do času keď sa začali hrávať na lúpežníkov :) Ale asi som väčší rasista ako nejaký vyholený pako.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (35)
Obrázok blogu

Dôvod je ten, že som časom zistil že každá rasa má predpoklady na niečo iné. Napr. čierny chalani majú skvelé fyzické predpoklady, čo im v posilovni závidím. Ja môžem cvičiť ako blázon a také telo ako oní získajú za mesiac poflakovania sa okolo činiek nikdy mať nebudem. Na druhej strane veľa inteligentov sa medzi nimi nenájde.

Na tomto zistení zatiaľ nie je nič rasistické, veď predsa o nikom nehovorím:“Si čierny tak si určite silný a sprostý“. A ani si to nemyslím.

Lenže ak by som sa mal pri výbere zamestnanca rozhodnúť medzi dvoma ľuďmi s rovnakými skúsenosťami, znalosťami aj praxou. Tak na kopanie kanálov vyberiem čierneho a na programátora bieleho. A toto rozhodnutie by bolo spravené len na základe rasy. A myslím, že veľa ľudí by spravilo presne to isté. Takže preto som asi rasista :( A tak isto mnoho mne podobných slušných ľudí, ktorý ovplyvňujú spoločnosť podstatne viac ako vyholený hádzači banánov. Oni v podstate nikomu neublížia ak sa priamo na tom banáne futbalista nešmykne a nezlomí si nohu. Ale my skrytí rasisti skutočne ovplyvňujeme spoločnosť a jednotlivých ľudí na základe rasy. A to je oveľa horšie podľa mňa.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Možno sa Vám to zdá byť divné a pritiahnuté za vlasy, ale nezabúdajte že najväčším problémom Ameriky nie sú už dávno rasistické nadávky ale práve skrytý rasizmus. A nerád uvádzam Ameriku ako náš vzor, ale čo sa postoja spoločnosti k rasizmu týka sú naozaj ďaleko pred nami.

Tomáš Benko

Tomáš Benko

Bloger 
  • Počet článkov:  25
  •  | 
  • Páči sa:  0x

autor žije od volieb v roku 2006 v politickej emigrácii, lebo sa už na to nemohol pozerať :( Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu