
Ubytovanie v Londýne je veľmi útulné, maličké domčeky jeden vedľa druhého na celej ulici. Každý domček má vlastnú predzáhradku kde ma postavený odpadkový kôš - viac sa tam nezmestí. Za domom je minizáhradka na bicykel.V dome je počuť úplne všetko takže človek sa nikdy necíti sám a o spolubývajúcich vie úplne všetko. Londýnska ulica je vlastne taký horizontálny panelák, síce sa tým ušetrí za výťahy ale obyvatelia prídu o výhľad. Na druhej strane sú si takto všetci rovní nikto nie je hore a nikto dole ako vo vertikálnom paneláku.
Doprava. Autobusov je v Londýne veľa a majú vlastné pruhy aby sa vyhli zápcham. Ako hovorím autobusov je naozaj veľmi veľmi veľa, až toľko že si na svojich autobusových pruhoch robia zápchy samy pre seba. Cesta do mesta trvá od jednej do dvoch hodín takže všetci aj tak chodia metrom (ak na to majú). Londýnske metro patrí medzi najstaršie na svete a tak aj vyzerá cestovanie s ním. Väčšinou preplnené vlaky ktoré viac stoja ako idú. Ľudia často strávia metre 1 až 2 hodiny denne čo na psychike moc nepridá, byť zatvorený v podzemí a nikdy človek nevie na ako dlho. Vlak môže zastať na pár minút ale aj na pár desiatok. Rekord bol 90 minút, takže dobrá rada znie vždy sa pred cestou metrom vyčúraj. Slovensko je v situácii automobilovej veľmoci, preto sa očakáva že v najbližšej dobe bude mať každý auto a MHD postupne zanikne. Prvé kroky sa už robia. Takže je jasné že cestovať po Bratislave v tomto prechodnom období nie je jednoduché. V podstate sa dá povedať že v Londýne robia všetko preto aby MHD fungovalo a moc sa im to nedarí v Bratislave naopak robia všetko preto aby nikto MHD nepoužíval a napriek tomu to ako tak funguje. V globále vyhráva Bratislava vďaka tomu že tam býva asi 10 krát menej ľudí. Kultúra, nočný život, krčmy v tomto prípade sa Bratislava s Londýnom nedá ani porovnávať takže sa o to ani nebudem snažiť.
Príroda. V Londýne sú síce parky ale to je asi tak všetko. Prechádzka popri Temži je určite zaujímavá ale všetko je vybetónované a plné turistov takže o nejakom oddychu sa hovoriť nedá. Naproti tomu Bratislava má les na prechádzky so psom, ramená Dunaja na chytanie rýb, hrádzu na korčuľovanie, jazerá na kúpanie a pri Dunaji sa dá zase bicyklovať. Tu BA vyhráva na celej čiare. A to som ešte zabudol že keď je dobrá zima môžete sa aj trošku lyžovať.
Počasie v Londýne nie je také zlé ako sa o ňom hovorí, napríklad neprší stále ako si niekto môže myslieť. Horšie je že teplota sa v Londýne pohybuje väčšinou od 10 do 20 stupňov, čo za pár rokov začne liezť na nervy. Ono to striedanie ročných období má niečo do seba. V Bratislave môžete zažiť v zime odhrabávanie auta zapadnutého metrovým snehom a v lete zase slnečný deň, ktorý strávite kúpaním na jazere s pečenou rybou na obed a po ceste domov si kúpite veľký červený melón. A potom príjemný teplý večer v meste na korze so studeným pivom a výhľadom na krásne, opálené a mierne oblečené baby. O takom dni v Londýne môžte len snívať pri letnom pozeraní cez okno z krčmy na japonských turistov.
Tak to vyzerá že Bratislava je lepšie miesto na život ako Londýn, len nechápem prečo veľa ľudí žije v Londýne a tak málo v Bratislave. Ale možno sa to zmení, veď preto som ten článok písal.