Bazén na Hlavnom námestí

Ako mnoho ďalších aj ja som bol vytočený z rekonštrukcie Hlavného námestia v Bratislave. Na to že sa rozkráda čo sa dá sme si už zvykli ale ničiť pri tom mesto je už trocha moc.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)
Obrázok blogu

Pred pár rokmi zrekonštruované Hlavné námestie nedávno znovu rozkopali, vyklčovali stromy a vymenili dlažbu za novú a škaredú. Všetci sme sa čudovali prečo také niečo niekoho napadlo spraviť. V Bratislavských novinách bolo veľmi rozumné vysvetlenie. Hlavné námestie je špeciálne a preto musí mať špeciálnu dlažbu ( "špeciálna" v stavebnom slovníku znamená taká ktorú dodáva len jedna firma na Slovensku za cenu v ktorej je zahrnutý špeciálny zisk a provízie pre každého kto o výbere dlažby rozhoduje). So "špeciálnymi" zákazkami sme sa zmierili, ale nechápem prečo nám kvôli tomu ničiť námestie a vytínať stromy? Nech si vezmú svoje provízie na stavbách ktoré naozaj treba spraviť a nie začínať kvôli tomu nové nezmyselné rekonštrukcie.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Pekný ťah bol vyťať všetky stromy na námestí aby sa ľudia rozčuľovali stromom a zabudli na dlažbu. Vysvetlenie že už aj tak boli odumreté bolo úplne od veci. A len pomáhalo plánu odviesť pozornosť od špeciálnej dlažby.

Korunu tomu nasadil bazénik okolo Rolandovej fontány. Okolo historickej pamiatky postaviť bazén pre ožratých Angličanov môže len úplný šialenec ktorý vôbec nepochopil čo sa myslí pod pojmom podpora turistického ruchu. 

Tomáš Benko

Tomáš Benko

Bloger 
  • Počet článkov:  25
  •  | 
  • Páči sa:  0x

autor žije od volieb v roku 2006 v politickej emigrácii, lebo sa už na to nemohol pozerať :( Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
SkryťZatvoriť reklamu