Noviny zadarmo nemajú budúcnosť!

Niekto si mysli, že novinám zdarma patrí budúcnosť. Opak je pravdou, nemajú žiadnu budúcnosť a už existujú aj dôkazy podporujúce toto tvrdenie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (26)
Obrázok blogu

Dokonca aj na Slovensku už začína móda novín zadarmo. Myslím skutočné noviny, nie nejaké reklamné letáky, čo sa tvária ako noviny. Ozajstné kvalitné noviny, ktoré dostanete až do schránky ako napr. Bratislavské noviny, alebo noviny na nete – SME online.

Noviny zadarmo ale žiadnu budúcnosť nemajú. Čitateľom nestačí, že sú zadarmo, chcú stále viac a viac. Prežijú len noviny čo ponúknu niečo navyšše. SME online napríklad ponúka skvelú vec, možnosť k článku pripísať slaboduché reakcie čitateľov. Takže ich čítajú všetci čo si myslia, že majú čo povedať svetu a ďaľší čo sa na nich bavia.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V srdci novinárskeho sveta sú však už uplne inde. V Londýne si človek môže vybrať každý deň asi z piatich titulov zdarma plus zopár týždenníkov. Všetko najlepšej kvality (alebo aspoň lepšej ako Nový Čas). Vydavateľstvá investujú obrovské peniaze do školení svojich kolportérov, aby vedeli podať noviny tak aby si čitateľ zobral práve ich plátok. Niektoré vydavateľstvá ale idú ešte ďalej.Existujú noviny, ktoré čitateľom za čítanie platia. Nie doslova ale prispievajú im na pivo (čo je možno ešte lepšie). V novinách The Evening Standart sa občas objaví poukaz na pivo Bombardier zdarma.

Funguje to takto: Od kolportéra si za 50pencí kúpite noviny, vojdete do blízkeho baru, vytrhnete ústrižok a barman Vám dá pivo v hodnote 2,70 libry. Potom už len čítate a vychutnávate pivo na ktoré Vám prispel vydavateľ sumou 2,2libry. Verte že chutí lepšie ako to ktoré su musíte zaplatiť sám.

SkryťVypnúť reklamu

Zatiaľ nie je tento poukaz v každom čísle, ale je to jednoznačne prvá lastovička ktorá ukazuje smer ktorým sa noviny budú uberať. My čitateľia sme nároční a radšej pijeme pivo ako čítame, a ak chcú noviny prežiť musia to rešpektovat. Tak sa ťešme na budúcnoť :)

Tomáš Benko

Tomáš Benko

Bloger 
  • Počet článkov:  25
  •  | 
  • Páči sa:  0x

autor žije od volieb v roku 2006 v politickej emigrácii, lebo sa už na to nemohol pozerať :( Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu