Autocharakteristika

Opíšem človeka, ktorého poznám najlepšie. Viem sa doňho vcítiť a poznám jeho tajný svet. Smejem sa s ním aj plačem. A žijem s ním od narodenia. Napíšem o svojom Ja.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

Moje Ja má stredne vysokú postavu a nie najchudšiu. Často sa hnevá na svoje zdedené ,,kilečká naviac". Každý jej odmalička obdivuje veľké a prenikavé oči. Ako malé dieťa ich mala nebesky modré. No v súčasnosti sú sivo-modro-zelené. Je to jediná vec na výzore, ktorá sa jej páči. Tvár má guľatú ako Guľko Bombuľko. Ale pekne tvarovaný nos to zachránil. Prirodzená farba vlasov je slabulinko hnedá a keď ako dieťa veľa behala po Slnku, vytiahlo jej aj blonďavé pramienky. Od ôsmej triedy si farbí vlasy, ale vtedy začínala len s blonďavými pásikmi. Ako dospieva a menia sa jej názory, osvojila si modro- fialovoružovú kombináciu na hlave, aj keď momentálne je blondínka s ryšavým melírom.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Čo sa oblečenia týka, má svoj štýl. Potrpí si na značky, ale nenosí tie svetoznáme. Nosí veci známe v undergrounde. Nepije, nefajčí ani nechce drogy. Vďaka správaniu sa ľudí naokolo k týmto veciam získala maximálny odstup, aj keď i ona si už niečo z toho vyskúšala. Neuznáva trendy a tkz. ,,davovú psychózu".

Je veľmi spoločenský tvor. Má rada ľudí a snaží si v každom z nich hľadať to najlepšie a zlé stránky si nevšíma. Na čo časom často doplatí. Ale musím pripomenúť aj jej zlé vlastnosti. Tvrdohlavosť, ktorú pravdepodobne zdedila po mamine, ktorá je baran ako aj jej dedo. A strašnú impulzívnosť reakcí. Aj keď musí sa pripomenúť, že to krotí ako sa len dá. Lenivosť je jeden zo siedmich hriechov sveta a neobchádza ani ju.

Skryť Vypnúť reklamu

Ľudia ju vnímajú ako sarkastickú, šantivú a večne dobre naladenú dievčinku. Lenže vo vnútri je úplne opačná. Citlivá, jemná a melancholická. Čo sa sarkazmu týka, ten si po čase používania prisvojila.

Odmala má neskutočnú fantáziu. Miluje písať. Písanie pre ňu znamená ako pre motýľa krídla. Voľnosť a sloboda. Svet, v ktorom je kráľovnou ona. S láskou sa taktiež učí dejepis. V histórii sa priam vyžíva, pretože sa od deda napočúvala veľa krásnych historických poviedok. A hlavne svoje Ja hľadá v knihách. Najradšej má fantasy, no nedá dopustiť ani na Shakespeara alebo výborných slovenských spisovateľov.

Skryť Vypnúť reklamu

Veľa pre ňu znamená rodina a láska. Vďaka láske vidí zmysel ľudských poslaní vo svete. A rodina? Rodina jej dala veľa. Aj keď jej často lezú doslovne na city. Im ďakuje za to, čo je. A musí spomenúť aj svojho priateľa, ktorý pre ňu znamená tiež veľmi veľa a sama vidí, že ich láska nie je len puberťácky ošial. Lebo také si už poprežívala :).

Myslím, že som o tejto komplikovanj osobe opísala všetko potrebné. No nikdy nestratí svojich duchov: romantika, filozofia a predsa ten sarkazmus:).

Livuša Tomaščiková

Livuša Tomaščiková

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Význam, ukrytý za slovami, maľbami, hudbou..to je umenie Zoznam autorových rubrík:  NázoryPotrápenie mojej hlavičky:)Rýchle nápady

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu