Ako ujo Rudolf milióny HZDS daroval...

Ujo Rudolf už má viac než osemdesiat rokov. Ujo Rudolf býva ošuntelej garsónke so svojim synom. Ujo Rudolf však hlavne mal rád HZDS...  A to až natoľko, že im daroval v minulom roku sedem miliónov korún..... v Tesco igelitke.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (14)

Veselý príbeh uja Rudolfa

Ujo Rudolf asi bankám neverí. Sedem miliónov totiž nemal v banke, ale mal ich pekne schované doma v zásuvke pekne zabalené v dvoch Tesco igelitkách. Ruku na srdce, má úplne pravdu - kto by už dôveroval tý vydieračským bankám? Ujo Rudolf ale ľuďom dôveruje, preto úhľadne zabalených sedem miliónov dal známemu, že nech to zanesie do sídla HZDS... A keď tam chcú vystaviť potvrdenku, nech sa na to vykašle... kto už takúto potvrdenku potrebuje. Ale tie peniaze istotne mal, zarobil ich v export-import biznise...

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pekný príbeh, všakže? Dôveryhodnosť priam srší z každej jej vety... Možno mu aj niekto uverí. Najskôr asi deti v materskej škôlke.

Stredoeurópsky folklór

Príbeh uja Rudolfa však nie je v strednej Európe raritou, tajomní darcovia patria v našom regióne už dávno do štandardného politického folklóru. Darcovia, ktorých možno už hľadať iba na cintoríne... Tajomní strýčkovia, ktorí radi pomôžu v pohnutej chvíli... Prípadne podnikatelia-kamaráti, ktorí radi pomôžu pri kúpe multimiliónového bytu alebo penziónu vo vychytenom kúpeľnom meste... Ľudia voliči si už na tieto príbehy zvykli a už maximálne iba myknú plecom, keď počujú jej X-tú variantu.

SkryťVypnúť reklamu

Je to pritom škoda, lebo za príbehom uja Rudolfa a podobnými príbehmi najčastejšie skrýva klientelizmus a korupcia. Je fajn, že strany musia verejnosti poskytnúť zúčtovanie svojej finančnej činnosti, ale ani vyslovene podozrivé prípady sa nikdy nevyšetria a nekontrolujú. A bude to tak aj teraz... finančný výbor výročnú správu HZDS akože prerokuje... a do týždňa sa na všetko zabudne.

A politická karavána pôjde ďalej... a v budúcnosti sa môžeme tešiť na nových darcov. Kto to bude nabudúce? Teta Jolanka, ujo František alebo nebodaj mimozemšťania z Merkúru? 

Tomáš Dudáš

Tomáš Dudáš

Bloger 
  • Počet článkov:  133
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Ekonóm, manžel, otec a vášnivý čitateľ kníh Zoznam autorových rubrík:  Čo čítamSvet internetuČo sa deje...VíkendovkyMaličkosti okolo násSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

INESS

INESS

108 článkov
Pavel Macko

Pavel Macko

189 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
Tupou Ceruzou

Tupou Ceruzou

317 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

299 článkov
Marian Nanias

Marian Nanias

274 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu