Odkrytá pravda o mečiarovskej privatizácii

Privatizačné praktiky počas vlády Vladimíra Mečiara som vždy považoval za jeden z najväčších hriechov tej smutnej éry. Štát v tom období prišiel o miliardy korún, ktoré namiesto štátnej pokladne skončili na účtoch súkromných osôb. HZDS doposiaľ odmietalo všetky obvinenia smerujúce k privatizácii - preto som sa včera potešil rozhovoru Karola Sudora s Milanom Urbánim , ktorý hovorí nezvyčajne otvorene o mečiarovskej privatizácii.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (28)

Chcete privatizovať? Vstúpte do strany...

Ako prvé ma zarazilo otvorené priznanie pána Urbániho o tom, prečo vstúpil do HZDS a do veľkej politiky. Jeho vlastnými slovami:

Kedy ste vstúpili do HZDS?

V roku 1996. Bol som riaditeľom banskobystrickej polikliniky a chcel som ju privatizovať. Mal som veľmi dobrý projekt.

V tom období bolo HZDS spájané s nie príliš demokratickými metódami vládnutia.

Bol som oslovený a chcel som privatizovať polikliniku.

To je hádam prvý krát, keď sa politik verejne priznáva, že nešiel do politiky preto, aby zlepšil stav vecí verejných a postavenie Slovenska vo svete. Išiel tam jednoducho preto, lebo z toho mal osobný prospech... Iste, pán Urbáni nie je jediný na Slovensku, ale je jediný, ktorý má tú drzosť, že to aj verejne prizná...

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Zaujímavé je pritom konfrontovať predchádzajúce vety pána Urbániho z nasledujúcimi:

Do politiky som šiel, keď som mal vekovo, skúsenosťami a aj ekonomickým zabezpečením otvorený priestor realizovať to, čo som sa naučil. Chudobní ľudia by do politiky nemali ísť, pretože sú ľahko manipulovateľní.

Čo chcel pán Urbáni vlastne realizovať? Ako zbohatnúť ešte viacej?

Priamo a nepriamo

Veľmi zaujímavé sú aj slová pána Urbániho o tom, že privatizácie sa zúčastnili aj poslanci a iní verejní činitelia HZDS:

Hovoríme však o poslancoch, ktorí popri poslaneckých platoch nemajú čo podnikať.

Je to individuálne. Niektorí boli poslancami, niektorí nie, niektorí sa zúčastnili privatizácie priamo, niektorí nepriamo.

SkryťVypnúť reklamu

Takže pán Urbáni teraz konečne potvrdil to, čo sme doteraz len tušili - mnohé podniky boli privatizované len nastrčenými osobami a za nimi sa často skrývali politici z vtedajšej vládnej koalície. Možno sa ešte pamätáte na privatizáciu Nafty Gbely, ktorú získala neznáma firma s neznámymi vlastníkmi. Už vtedy sa šuškalo, že existuje tam aj prepojenie na Ivana Gašparoviča. Podľa včerajších slov pána Urbániho to možno nebola len špekulácia...

Som nesmierne vďačný Karolovi Sudorovi za tento rozhovor... Opäť raz sa mu podarilo odkryť charakter ľudí, ktorí nám v súčasnosti vládnu... Sú to ľudia, ktorí by sa nemali dostať verejným funkciám ani do blízkosti...

SkryťVypnúť reklamu

Opäť sa ukázalo, že Róbert Fico si zvolil tú najhoršiu kombináciu politických partnerov a ja verím tomu, že sa mu to ešte v budúcnosti vypomstí.

Tomáš Dudáš

Tomáš Dudáš

Bloger 
  • Počet článkov:  133
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Ekonóm, manžel, otec a vášnivý čitateľ kníh Zoznam autorových rubrík:  Čo čítamSvet internetuČo sa deje...VíkendovkyMaličkosti okolo násSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

35 článkov
Post Bellum SK

Post Bellum SK

91 článkov
INESS

INESS

108 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

91 článkov
Radko Mačuha

Radko Mačuha

228 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu