MS vo futbale vrcholia...

Písmo: A- | A+

Už dnes vypuknú štvrťfinálové súboje na MS vo futbale, ktoré sa konajú každé štyri roky. V tomto roku dostala právo organizovať toto podujatie Brazília, krajina, kde je futbal doslova náboženstvom, a kde štyria ľudia „nemajú problém“ dostať infarkt počas sledovania zápasu svojich miláčikov vo vyraďovacích bojoch. Nadnesene si dovolím povedať, že si prajem vypadnutie Brazílie z dôvodu, že predsa len ľudský život má väčšiu hodnotu ako nejaký šport, kde sa, podľa niektorých, 22 chlapov iba naháňa za koženou loptou a chlieb predsa lacnejší aj tak nebude.

 O tom, čo sme už pri sledovaní týchto Majstrovstiev sveta zažili asi nemá cenu zbytočne hovoriť, média nás každým dňom bombardujú najnovšími správami, ľuďom utkveli v pamäti hlavne slabé výkony rozhodcov, vypadnutie európskych favoritov už v základných skupinách, čarovné ťaženie outsidera z Kostariky, či bulvárnejšie vsuvky, ktoré do futbalu nepatria, napríklad „hlavičkovanie na kamerunský spôsob“, či Suarezovo pomýlenie si súpera so šťavnatým ovocím.

 O absolútny titul sa teda pobije zvyšných osem tímov a ja verím, že si konečne prídeme na svoje. Niektoré zápasy v základnej časti mali ten pravý náboj, najmä tie druhého kola, no osemfinálové duely mi prišli príliš opatrné, tréneri vštepujú svojim zverencom čoraz viac defenzívnych prvkov, čo dáva „akčnému a dynamickému“ futbalu mierny umieračik. No na ich obranu treba podotknúť, že história sa nebude pýtať na to, kto hral najkrajší útočný futbal, ale kto tie majstrovstvá sveta napokon vyhral.

 V prvom štvrťfinálovom súboji si dnes o 18tej hodine stredoeurópskeho času zmerajú sily dva silné európske výbery – Nemecko a Francúzsko. Nemci začali turnaj skvostne, vysoko zdolali Portugalsko, no odvtedy nepredviedli adekvátny výkon, vzhľadom na ich nabitú súpisku. Dokonca mali na mále aj s Alžírskom, ktoré ich sympaticky „vtlačilo“ až do samotného predĺženia. Francúzi sa naopak na turnaji bavia, hrajú sympaticky, ich hra má nápad, najmä „šikovný drobec“ Valbuena si doslova robí, čo chce.

 Osobne mi je v podstate jedno, kto postúpi, Nemcov v prípade postupu pasujem za kandidáta, ktorý môže „dať dole“ aj Brazíliu a dostať sa tak do finále. Ich silný tímový duch môže dokázať, že súboj s Alžírskom bol len chvíľkovým výpadkom. Francúzi sú mi sympaticky bližšie a som veľmi zvedavý, ako sa vyrovnajú s prvým silným súperom na turnaji.

 V dnešnom druhom meraní síl proti sebe nastúpi domáci celok, ktorý si postupom do finále môže na svoje konto pripísať celkovo približne 16 infarktov . Brazílčania sú hladní po úspechu, ustáli osemfinálový duel so sebavedomým Čile, ktoré si na nich veľmi verilo a podľa môjho názoru si ich vybralo odfláknutým súbojom s Holandskom ako svojho súpera v boji o štvrťfinále.

 Kolumbia potvrdzuje zatiaľ na šampionáte svoju úlohu čierneho juhoamerického koňa, hlavne CHAMEZ RODRIGÉZ (James Rodríguez), ktorému šampionát zatiaľ vychádza nad očakávania sa dostáva do popredia prestupových listov špičkových európskych klubov. Tipujem víťazstvo Brazílie, ktorej prajem titul, avšak bez následkov na ľudských životoch.

 Sobotňajšie zápolenia odštartuje súboj, na ktorý sa teším azda najviac. „Albicelestes“ nastúpia proti červeným diablom a verím, že tento súboj bude jedným z vrcholov šampionátu. Argentínčania zatiaľ nepredvádzajú výkony na hranici svojich možnosti, družstvo okolo Messiho sa až moc spolieha na túto hviezdu, ktorej zatiaľ vychádzajú gólové situácie. Zabrať by mal hlavne útok, ktorý je neviditeľný.

 „Belžané“ ako ich familiárne nazývam „ľúbozvučnou“ češtinou to nemajú vôbec jednoduché. Vidieť, ako im pasovanie do roly favorita a top čierneho favorita šampionátu zväzuje ruky, no každým zápasom potvrdzujú, čo v nich drieme a v čom sú dobrí. Partia okolo Edena Hazarda si pripisuje každým kolom jedno vydreté víťazstvo na svoje konto, čo ich v konečnom dôsledku posilňuje a pozdvihuje ich morálku. Som ich veľký fanúšik a myslím si, že je v ich silách zdolať „bájneho“ Messiho.

 Posledným štvrťfinálovým súbojom je duel Holandska s obrovským prekvapením majstrovstiev sveta – Kostarikou. Spanilá jazda Holanďanov by mala podľa predpokladov pokračovať do semifinále, no ťažko odhadnúť, či Kostarika už ukázala všetko, alebo si trúfne aj na „oranjes“.

 Futbal je každopádne skvelá a nepredvídateľná hra, v ktorej je možné všetko, a ktorú milujú ľudia po celom svete, a preto je veľmi ťažké tieto súboje prognózovať, lebo šancu na absolútny triumf má ešte stále reálne šesť - sedem tímov.

 Nechajme sa teda prekvapiť, prajem Vám príjemné športové zážitky:)

Skryť Zatvoriť reklamu