Skutočne posledná generácia ľudí !?

Aj vy ste sa už určite nie raz zamysleli nad tým, že kam tento svet speje a nie len tento svet ale my sami a samotné naše vzťahy..

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Aj vy ste sa už určite nie raz zamysleli nad tým, že kam tento svet speje a nie len tento svet,ale my sami a samotné naše vzťahy. Veď to nebolo tak dávno, čo si ľudia sľubovali vernosť až za hrob a dnes sme svedkami toho, že mnohí už po pár dňoch uvažujú o tom, že na čo to všetko bolo dobré a plánujú všetko zahodiť. Kde skončila tá ľudská snaha všetko vyriešiť, kým sa ešte dalo, kde sú tie časy, keď sme si nechodili každé dva roky po nový telefón a keď sme niečo rozbili, tak sme namiesto okamžitého nákupu nového sa snažili to ešte zachrániť a užívať si to ďalej. To už aj naše vzťahy dospeli do štádia, kedy ich berieme tak neskutočne povrchne a plytko, že pri najmenšej vade ich meníme za nové bez mihnutia oka. Sme to práve my ľudia, ktorí hľadáme celý život pána alebo pani dokonalú a pritom ho možno veľa krát máme rovno pred sebou, len to nechceme alebo nevieme vidieť pre tisíc nezmyselných dôvodov. A keď by sme ho už aj našli, tak čo potom?! ..Tešili by sme sa, že je náš a postupne by sa začali vynárať nové a nové rozdiely, lebo ved pána dokonalého si našla pani nie úplne dokonalá a naopak. A postupne sa začnú odlišnosti zväčšovať a vzťah stroskotá. Skutočne sme rozhodnutí vybrať sa touto cestou a byť tak neskutočne povrchní a krátkozrakí. Mám obavu o budúcnosť vzťahov, ktoré začínajú byť skôr o materialistických záležitostiach a slová láska, dôvera a skutočná opora ostanú len slovami na papieri. Kde sú tie časy, keď ľudia si vážili čo majú a nevzdávali to po prvej, či druhej nezhode a nemeneli ich za novší "model auta, telefónu," či priamo vzťahu?! ..Mám skutočné obavy, či tá posledná generácia, ktorá veci a vzťahy skutočne nebrala povrchne a plytko už nebude čoskoro len v knihách dejepisu. Chcem však veriť, že sa my ľudia zmeníme a začneme správať tak, ako nás to naši rodičia a starí rodičia učili.

Tomáš Hovorka

Tomáš Hovorka

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som bežný smrtelník, ktorému denne prejde hlavou mnoho myšlienok a rád by som sa najmä o tie pozitívne podelil. Človek, ktorý zastáva názor, že život by sa mal žiť a nie "len" prežívať. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu