Takže, vyberá z garáže nemrznúcu zmes, destilovanú vodu a ide miešať. To bola myslím jediná vec, ktorá sa podarila. Otvoril prednú kapotu auta. Hmmm.. tak toto je asi chladiaca zmes, toto bude oleeej.... tak toto potom nemôže byť nič iné ako ostrekovač. Otvoril kryt a špľachol tam asi pol deci zmesi. To, že ta kvapalina ostala stáť ( z nejakých neznámych príčin ) v hrdle nádobky ho len potešilo. Prečo? Lebo presne vtedy mu padol zrak na zašitú nádobku so symbolom, ktorý sa nemohol podobať na nič iné ako ostrekovač ani po troch vodkách. Tak! Čo je dofrasa v tej nádobe ktorú sme považovali za ostrekovač? Ups.. no iba brzdová kvapalina.
Pozerá rýchlo na zloženie nemrznúcej zmesi. Už je to jasné. „.... kvapalina má narkotické účinky...“ Chudák, tak sa pri miešaní sfetoval, že si pomýlil nádobky. Číta teda príručku od auta. Že vraj kvapaliny sa nemôžu miešať ( novinka !). Rýchlo chytá handru, pchá ju do hrdla a vyťahuje, kvapkajúc všade naokolo. Potom spokojne zavrie nádobku, vojde do domu a číta ďalej. Brzdová kvapalina ma silné korózne účinky a pri kontakte s lakovanou časťou je potrebné urýchlene umyť veľkým množstvom vody. No zdá sa, že svitá na pruser. Vybehuje z domu, chytá vedro a šľahne ho na predok auta. Poutiera a spokojne si sadne.
Predsa však, čo ak tam ešte niečo ostalo? Chytá handru opäť a ešte raz máča a žmýka. Tento krát už do lavóra. Teraz už totálne spokojný zatvára a ide do izby. Tá kniha o kvapalinách ho ale natoľko zaujala, že ju číta opäť. Brzdová kvapalina je silno jedovatá. Pri styku s pokožkou opláchnuť veľkým množstvom vody. Pri styku z očami, urýchlene vyhľadať lekársku pomoc.
Uteká teda do kúpeľne ( akože urýchlene ). Prsty našťastie držia a tak sadá do auta a vydáva sa na cestu. V tom ho napadne už len princíp brzdenia. Kvapalina sa stláča, čím logicky vzniká teplo. A čo čert nechcel? Tá kvázi okena je horľavina prvého stupňa. Ako dobre je tým, ktorí nemali v škole fyziku....
Šťastnú cestu, pán „vymieňač“...