
Som ja teda zvedavý, ako to skončí. Teda úlohou ( sekundárnou ) piva ( samozrejme okrem pôžitku pre pivných gurmánov ) je - myslím si,že aj opiť - aj keď miernejšie ako povedzme tvrdý alkohol. Ale nie o tom som chcel. Spomínaný článok mi však pripomenul aj jednu našu príhodu z výmenného pobytu s Nemcami.
Prišiel k nám do partie abstinujúcich Slovákov jeden neabstinujúci Nemec. Máme mu my vraj dať zopár Eur, aby si mohlo niečo kúpiť, lebo on sa chce ožrať - vraj je veľmi smutný. Ako sme sa neskôr pri jeho výleve dozvedeli, zomrel mu škrečok Pfritz. Pre toho škrečka to bolo vyslobodenie, pretože Marcel ( tak sa ten Nemec volal ) ho v kuse budil a nútil ho, aby behal dookola po tom krútiacom sa kolese, lebo jemu sa to páčilo. Lenže my Slováci, no šetrili sme tam každý cent, a my mu teraz máme vysoliť zopár Eur len preto, že je slaboch?
Dostali sme nápad...
Dr. House - náš veľký vzor nás naučil čo - to o placebo efekte. Vytiahli sme si zo zásob "náš národný nápoj" - veľkú dvojlitrovú kofolu. Keďže efekty robia v dnešnej dobe človeka, na jeho vytvorenie sme ešte vytiahli "druhý národný nápoj" - dvojlitrovú oázu za 6 sk. Posadali sme si do kruhu a začali podávať kofolu. Každý, kto si odpil, vytrúhal ksicht, aký videl v krčme, keď sa pije tvrdé. A aby to vyzeralo dôveryhodnejšie, zapíjali sme to tou oázou - efekt brzda. Mali sme tú výhodu, že sme sa mohli o našom postupe dohovoriť aj pred ním, pretože nám nerozumel o nič lepšie, ako povedzme Maďarom.
Neverili by ste, ale keď došla kofola, ten Nemec sa nevedel postaviť na nohy a potom sa do svojej izby šuchtal po štyroch, alebo tesne okolo steny.
Poliaci, ktorí tam boli s nami a parádne sa na tom zabávali, túto našu akciu si nazvali: súkromná odplata za drudú svetovú....