Kašlem Vám na Gorilu

Toto je predvolebná téma? Toto je to najdôležitejšie čomu sa máme venovať? A pritom za hranicami všetci riešia celosvetovú krízu, len my ju nevidíme spoza tej Opice? Nemala by voľby rozhodnúť odbornosť a charakternosť politikov a nie zatiaľ nedokázaná korupcia?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

Každý deň Gorila. Každý deň rozhorčený blogeri, tony písmen a myšlienok a stále dokola to isté - VŠETCI politici sú podplatené svine a okrádajú nás! Gorilie sväté písmo nepustí!

A mne to už začína liezť na nervy. Davová psychóza ovláda masy, každý je presvedčený, že nové a nové škandály vypitvané z najposlednejšej vety už tak okmásanej mrciny najznámejšej Opice u nás sú to najpodstatnejšie, čo nový deň prinesie, všetci visia na Internete a čakajú, čo ktorý politik povie na svoju obranu, aby to mohli spochybniť. A keď nič nepovie, treba sa riadiť heslom: "Kto mlčí, ten svedčí!" H...l jeden zlodejský! Všetci sú rovnakí! Von oknami s nimi! Anarchiu, bezvládie!

Haló priatelia, budíček!

Áno, ako povedali včera pán predseda modrej strany - nech sa to vyšetrí. Nech idú aktéri do basy, ak brali alebo dávali. Nemali čo brať ani čo dávať. Oboje je trestné, tak nech sa páči, stanica Leopoldov, vystupovať prosím.

Ale bez vyšetrovania, dôkazov, súdov, procesov, obžaloby a obhajoby nemôžeme nič iné povedať, len že tu máme nejaký spis starý a známy niektorým vyvoleným už niekoľko rokov. Že je z neho kus aj pravda, to môžeme tiež povedať. A že sú v ňom aj nezmysly môžeme tiež konštatovať. Aj to môžeme priznať, že na Slovensku ešte poriadny politik odsúdený za korupciu nebol, čo (žiaľ) nenaznačuje, že by boli čistí. Skôr to navráva niečo o systéme..

Ale to je tak všetko, čo môžeme nateraz urobiť. Najlepšie bude nechať špeciálnych vyšetrovateľov pracovať a sledovať ich výsledky. A snáď čoskoro nejaké prídu. A keď neprídu, poďme znovu demonštrovať.

Medzičasom však môžeme nechať vychladnúť emócie, zapojiť racio a po zamyslení sa nad tým, že Opica nám chlieb do rúk nedá a že čelíme dosť veľkému celosvetovému problému, pobrať sa k voľbám. Tu máme rozhodnúť, komu dáme do rúk TÚTO KRAJINU na najbližšie 4 roky - či odborníkom alebo diletantom.

Tí druhí sa nás s krvavo-červeným úsmevom chystajú priviesť k ľúbivým ISTOTÁM, tí prví nás už zopár krát vytiahli z hodne veľkých ekonomických problémov. Hrozné je, že tí druhí sa chystajú na pohodovú vládu jednej strany, ktorá nás ktovie ktorým juhoeurópskym smerom zaveje spolu s ich teplým vzduchom, mýtom, "sociálnymi" "podnikmi" či prehľadnými nástenkami. A zatiaľ tých prvých dusí nedokázaný spis zavesený anonymne na Internete, v ktorom súdruh predseda (pozn. od tých druhých) ako jediný vrcholový politik vystupuje sám ako aktér na návštevách u kamoša s plošticami a novinári sa vždy nechajú odbiť nacvičenými frázami o tom, že ho do toho nemajú zaťahovať. Pritom modrý predseda včera tvrdil, že Opica nebola zastavená za jeho vlády, ale predčasne až za vlády červeného súdruha (!). Toho nezatiahnuteľného odbíjača. Hmm..

Haló, páni novinári! Ešte stále sa necháte odbíjať alebo si budete robiť poctivú novinárčinu a žiadať poriadne odpovede na jednoduché otázky o jednoduchých návštevách v zahmyzenom byte?Ale poďme od tých zvieracích k tým podstatným veciam, ktoré nás čakajú onedlho. Potrebujeme odborníkov, ktorí dokážu prekročiť svoj tieň a postaviť sa kríze. Ak na ňu nezareagujeme správne, čakajú nás ťažké časy. Úprimne povedané, u tých druhých takých odborníkov nevidím. Mali šancu ich ukázať, no vytiahli z klobúka iba akési nepodarené zajace, ktoré veľa ekonomickej kapusty nepojedli (a kradli obyčajným ľuďom pozemky vyvlastňovaním a zakazovali zisk firmám, za čo nás teraz súdia). Tí prví majú za sebou výsledky z oboch dzurindových aj radičovej vlády. Teraz ich síce zatieňuje tá Opica, čo sa tvári tak veľmi dôležito, no stále sú tam: boj proti korupcii (modrý predseda o ňom včera hovorili a píše o ňom aj p. Mečiar. A celkom s ním súhlasím, keď tvrdí: "v oblasti boja proti korupcii sa za 1,5 roka súčasnej vlády urobilo toľko, ako za všetkých predchádzajúcich vlád dohromady"), akceptácia SR v zahraničí, vstup do EÚ, NATO, investície a veľké firmy s množstvom pracovných miest... Len keby to tá Opica nezatieňovala...

Nie som idealista. Aj tí prví narobili kopu chýb a ľuďom sa mnohé reformy nepáčili. Ale boli nutné a oni mali na ne odvahu. A ľudí s odvahou a odbornými znalosťami (a ideálne aj s charakterom) teraz potrebujeme, aby nás vyviedli z krízy. A ak majú na krku Opicu z druhu Dokázaná, nech sa páči, vlakom, stanica Leopoldov, ... ale to už poznáte.

Sústreďme sa teraz na podstatné problémy, hľadajme odborníkov, ktorí nás vytiahnu z poriadne hustej kaše a nenechajme sa oblbovať červenými odbíjačmi, ktorí nás zavedú akurát tak na ich súkromné kontá. Ehm, pardon... naše dane tam zavedú, nie nás... :( Je čas na riešenia, Opíc mám už dosť.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamouVzhľadom na to, že kandidujem ako nezávislý na kandidátke hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, považujem za dôležité upozorniť, že tieto vyjadrenia vyjadrujú môj osobný postoj, a preto môžu, ale nemusia byť v súlade s postojmi iných ľudí na našej občianskej kandidátke. V mnohých a hlavne zásadných názoroch sa všetci na kandidátke zhodujeme, sú však názory, v ktorých odmietame hrať falošnú hru na názorovú jednotu a otvorene priznávame aj názory rozličné. Túto skutočnosť však nepovažujeme za niečo, čo nás rozdeľuje, ale skôr za niečo, čo nás vzájomne obohacuje pri hľadaní cesty k pravde.

Tomáš Kováčik

Tomáš Kováčik

Bloger 
  • Počet článkov:  37
  •  | 
  • Páči sa:  0x

postupne ma skvelí ľudia navôkol priviedli k rozhodnutiu snažiť sa meniť veci k lepšiemu, nezostávať pasívny, bojovať za dobré veci, pomáhať ľuďom čo najviac to ide Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu