Prvý sa postavím pred vlak s deportáciami

Porovnávať deportácie židov so situáciou LGBT ľudí, ako to robí p. Veselovský, je tuhé kafe. Až také, že mi nedalo a musím sa pokúsiť vyjasniť, kto vyprovokoval situáciu do súčasného stavu. O tom ale až ďalší blog, tento je o výzve k zastaveniu demagógie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (43)
Obrázok blogu

Pán Veselovský,
prosím, aby ste nešírili demagógiu a strach v našej spoločnosti. NIKTO NECHCE BIŤ, NAPÁDAŤ A UŽ VôBEC NIE DEPORTOVAŤ LGBT MENŠINU. Budem prvý, kto sa postaví pred taký vlak!

Pred cca 2 rokmi mi môj priateľ Fero Neupauer (toho času predseda Fóra kresťanských inštitúcií) napísal, že by sme mali ísť chrániť ľudí na gay pride pred násilníkmi v kanadách a s malým množstvom vlasov. Nechcel, aby sa zopakovala situácia spred roka, kedy lietali kamene. Myslím, že ho inšpirovali fotografie z arabskej jari, keď sa kresťania a moslimovia navzájom bránili počas modlitieb. Považoval som to za dobrý nápad, žiaľ z viacerých príčin nezrealizovaný (a napokon našťastie nepotrebný).

Pán Veselovský, dnes vyzývate kresťanov, aby vás bránili. Vždy sa postavím proti násiliu na akejkoľvek skupine ľudí, aj LGBT. Lebo násilie nepatrí do civilizovaného sveta. Ale rovnako do neho nepatrí ani násilné pretláčanie ideológie do životov občanov ako to vidíme nielen v zahraničí, ale už aj na Slovensku.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Viac vysvetlím v ďalšom blogu, dnes už je neskoro.

TOMÁŠ KOVÁČIK

PS: premýšľam ako ste mysleli názov vášho článku – ak ako bežne slovensky používané zahrešenie, pre hlboko premýšľajúcich kresťanov to bude skôr urážka, ako autentická výzva o pomoc…

DOPLNENIE OD FERA NEUPAUERA:

Na konferencii o ľudských právach predseda FKI (Fero) jasne pomenoval otázku deportácie Rómov. Priateľské stretnutie ministra zahraničných vecí využil rovnako aj k tomu, aby otvoril túto otázku a poukázal, že vypoklonkovanie pani ombudsmanky bolo zlé. Neviem, kto všetko navštívil Rómov v Moldave, ale mám pocit, že nik jasnejšie nepomenoval problém ako pri konf. o ľudských právach práve František Neupauer:

SkryťVypnúť reklamu

"Keď som pred pár dňami navštívil Moldavu nad Bodvou, uvedomil som si hlbokú frustráciu tamojších obyvateľov. Zásah polície bol neadekvátny, neprimeraný, silový… a stovky nevinných pocítili silu pripomínajúcu policajný štát. Na povrch sa dostáli názory: „Veď to oni, Rómovia, si za to môžu…“ Menej /aj keď predsa/ sa už hovorilo o konkrétnych životných osudoch, rodinách, ktoré boli postihnuté. Chýba ospravedlnenie zo strany polície. A frustrácia, ktorá pretrváva, vedie jedného z Rómov k tomu, aby mi povedal: „Prosím Vás, ako si môžem zabezpečiť zbrojný preukaz?“ (…) Táto otázka ma zamrazila….Ak štát svojimi zásahmi v rôznych oblastiach života zaháňa jednotlivca do kúta, dá sa očakávať, že tento jednotlivec bude hľadať aj nebezpečné riešenia. A to nie je len problém Rómov, ale predovšetkým otázka spravodlivosti vo všetkých oblastiach života."

SkryťVypnúť reklamu


V podobnom duchu - a v článku si prečítajte aj praktické príklady - http://www.postoy.sk/som_rasista_no_a_co

Tomáš Kováčik

Tomáš Kováčik

Bloger 
  • Počet článkov:  37
  •  | 
  • Páči sa:  0x

postupne ma skvelí ľudia navôkol priviedli k rozhodnutiu snažiť sa meniť veci k lepšiemu, nezostávať pasívny, bojovať za dobré veci, pomáhať ľuďom čo najviac to ide Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu