Koľko práce sa urobí v práci?

Sústredená práca je vraj ako spánok. Človek sa dostáva od zaspávania, cez rôzne hlboké fázy spánku až do stavu, kedy naozaj odpočíva. A nikto by neočakával, že keď niekoho v noci 100x zobudí, že ten človek bude ráno vyspatý. Ale pritom očakávame, že niekoho v kancelárií môžeme 100x za deň vyrušiť a svoju prácu aj tak urobí na 100%.

Písmo: A- | A+

Keď sa spýtate ľudí otázku: "Kam ideš keď potrebuješ ozaj sústredene pracovať?", málo kto odpovie: "do kancelárie". Často ale počuť: doma, v kaviarni, v knižnici, alebo povedia čas: v noci a pod. Bude to tým, koľko vyrušení počas pracovného dňa vznikne v kancelárií, kde sa ľudia snažia sústredene pracovať.

A keďže najviac vyrušení spôsobujú manažéri, ktorí do práce chodia dozerať a organizovať a "komunikovať", bude posledná časť postu vlastne sebareflexiou. Od dnes sa snažím kolegov nevyrušovať a radšej si robiť zoznam čo od koho potrebujem a keď budú mať volno, alebo ich uvidím vstať od stolu, preberiem s nimi hned 3-4 rozne veci. A keď viem, že v ten deň od nich budem potrebovať spoluprácu, dohodnem si to dopredu. Nebude to prvý krát, čo si toto hovorím, takže už viem, že sa ku týmto dvom zvykom treba vrátiť.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

inšpirácia: bit.ly/fS6NVP

Tomáš Mikletič

Tomáš Mikletič

Bloger 
  • Počet článkov:  27
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Autor pracuje v agentúrach RobertNemec.com a Elemental media. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáMarketing

Prémioví blogeri

Igor Pogány

Igor Pogány

5 článkov
Anna Brawne

Anna Brawne

125 článkov
Tupou Ceruzou

Tupou Ceruzou

330 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

36 článkov
reklama
SkryťZatvoriť reklamu