Koľko je hodín? 13:45? Vypime si!

Keď si spomeniem na svoje školské časy a vybavím si tváre svojich spolužiakov, s úsmevom môžem skonštatovať, že sme boli výborná partia. Držali sme spolu, navzájom sa kryli keď bolo v škole zle, chodili spolu von, navštevovali sa, športovali, hnevali či smiali. Tak nás vychovala rodina a doba. Áno, boli sme skvelá banda. Ako naši poslanci v národnej rade.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Neverím, že rodičia tých, ktorí v NR teraz sedia sú hulváti, ktorí nadávajú, bijú sa a vedome vychovávajú svoje dieťa do podoby "superhajzla bez chrbtovej kosti". Verím v opak, vo vlastnej rodine som mal výborný vzor, že rodič chce zo svojho dieťaťa vychovať slušného človeka tak, aby sa za neho nemusel hanbiť. Takže toto divadlo, čo nám denne ponúkate, zrejme sformovala doba.

No, milá NR, verte, že aj napriek dobe to pre vašich rodičov musí byť peknou hanbou. Chamtivých, bezohľadných, oplzlých mamonárov z vás mať nechceli. Zamyslite sa, či môžete byť vzor pre vlastné deti. Obávam sa ale, že budete posudzovať to, ako často viete naplniť chladničku a obstarať nový mobil, oproti skutočným hodnotám, ktoré formujú charakter dieťaťa. Aj vaše deti vás totiž sledujú a tie väčšie už zrejme vedia čítať (ani speváčke Madonne sa nepodarilo stiahnuť z netu svoje nahé akty, keď jej dieťa vyrástlo a začalo používať počítač).

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ako národ, alebo ako väčšina národa, musíme byť pekne na dne, keď ako svojich predstaviteľov si naakumulujeme odpad zaodetý do dobre zastrihnutých oblekov (šaty nespomeniem, ešte aby sa tam naťahovali aj ženy). Kam to chcete ťahať ďalej? Rozhodne by som vám poradil si odhlasovať, aby ste nemuseli do "roboty" chodiť vôbec, niečo ako home-office. Tak vám všetkým zostane v pohode čas na riešenie primárnych biznisov a nebude nutné si v TV zhliadnuť vaše infantilné potíčky.

Čo ma však potešilo je, že zákonodarcovia odľahčili dlhodobý problém chľastania na pracovisku. V mojom zamestnaní sa tieto veci doteraz brali vážne (dokonca v predchdzajúcom som bol svedkom, ako jeden z kolegov "fúkol" a opustil zamestnanie okamžite), ale po vyhlásení "... nebudeme skúmať požitie alkoholu, lebo je to každého osobná vec" sa u nás všetko zmenilo. Každý má raz za čas si chuť vypiť - aj na pracovisku - a keďže sa to v nás zbieralo a vidíme, že o nejakom postihu nemôže byť ani reč, lebo je to každého osobná vec, dnes to v sebe uvoľníme a poriadne sa ožerieme. Uprostred dňa. Tak, aby sme sa pekne aj domov dotackali. Nebudeme to predsa naťahovať do polnoci ako NR.

Peter Tomašovič

Peter Tomašovič

Bloger 
  • Počet článkov:  17
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Strelec s chuťou trafiť sa do čierneho Zoznam autorových rubrík:  CESTOVANIE - DOPRAVAĽUDIAŠPORTTOTO SME CHCELI?ZAMESTNANIEZDRAVOTNÍCTVO

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu