V Jahnátkovej kancelárii šéfuje žena bez výšky. A?

Z Jahnátkovho "rodinkárstva" zostáva nejednému človeku zle, dokonca z tvrdení, že o tom ani nevedel, prípadne sa nezaujímal, by mohlo niekoho aj nadrapnúť. Ide všetko o relatívne nové tváričky, ktoré by sa radi uplatnili na svojich novo pridelených postoch. Držíme im palce. Ale Monika Pôbišová?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (41)

Zrejmé je, že nejde o prípad rodinného príbuzného. Vzhľadom na Pôbišovej predchádzajúce pôsobenie sa jedná o jednu z jeho kolegýň, ktorá s ním spolupracovala keď bol ministrom hospodárstva. Ako publikované články informujú, na ministerstve hospodárstva pravdepodobne nemala riadiacu pozíciu. Ako sa potom "dopracovala"do súčasného postavenia?!

Z osobných skúseností pri mojich zamestnaniach sa neraz stalo, že s príchodom nového riadiaceho pracovníka na vyššej menežerskej pozícii sa v krátkom časovom slede za ním dostavili do spoločnosti ľudia z jeho predchádzajúceho pôsobiska. Nie vždy to bolo šťastné sťahovanie, lebo mnohokrát išlo o nohsledov, ktorí sa presúvajú všade tam, kde aj "on". Ich pozícia bola často nejasná, bez zodpovednosti a s vymyslenou agendou - výsledný produkt ich činnosti? Nič. Boli len kamoši toho nad ostatnými.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ale mnohokrát sa pritrafili aj dobré "príchody". Šikovní ľudia s prehľadom, triezvym uvažovaním a zápalom pre prácu. Ak ide o dobrého menežera, obklopí sa práve takými ľuďmi ... a potom nemusí byť ani najbystrejší. Aparát okolo neho následne funguje skoro samostatne a on je iba dirigentom.

Tým chcem povedať, že nie všetko čo minister Jahnátek okolo seba spíska v podobe blízkych známych musí byť zlé. Samozrejme, otázne sú priebeh a legitimita konkurzov, množstvo uchádzačov, splnenie podmienok pre daný post ... tých ale tu je viac. Pri téme Pôbišová mám však pocit, že minister si ju vybral preto, lebo svoju prácu ovláda spôsom, ktorý mu vyhovuje a je s ňou spokojný. Áno, vysokoškolské vzdelanie chýba, ale ako je publikované, Pôbišová evidentne tento nedostatok rieši - terajší stav samozrejme nepostačuje (3 ročník).

SkryťVypnúť reklamu

Bývalý šéf Úradu pre štátnu službu Ľubomír Plai vidí obchádzanie zákona a za nenormálne považuje už len to, že prácu vykonáva človek, ktorý na ňu nemá zákonné predpoklady. "Miesto treba určite obsadiť výberovým konaním.“

Neviem, ako sú spokojní s vedením Pôbišovej jej podriadení, ale ja by som bol radšej vedený človekom, ktorý nemá zákonné predpoklady, ale je odborník "na slovo vzatý", vie čo robí, má rešpekt a jeho samotný šéf je s ním spokojný (bodaj by takýchto nezákonných bolo čo najviac, čo sa snažia vyhovieť aj zákonu) - ako mať nad sebou šaša, ktorý síce školu dokončil, ale o práci okolo seba nemá ani páru, prišiel sa na ministerstvo iba "zašiť" a svojimi nekompetentnými rozhodnutiami privádza okolie do nemého úžasu.

SkryťVypnúť reklamu

Tým, že šéfuje doštudovaným, je pravdepodobné, že skutočne má danosti, ktoré ju na túto pozíciu predurčujú, a keďže si ju Jahnátek vybral do svojho kabinetu opakovane, a nie že by ju teplo zašil, ale naložil jej na plecia ešte viac, mám pocit, že vzdal hold jej schopnostiam.

S taktikou polročného poverenia sa dá tento stav potiahnuť až do času, kým bude zákonný predpoklad pre spomenuté posty (tlačový, komunikačný a merketingový odbor) vyhovujúci. Mám pocit, že podobnú taktiku využíva aj polícia, keď potrebuje zadržať podozrivé osoby na dlhšiu dobu ... nechajú ich na moment poprechádzať pred budovou a zasa ich zavrú.

SkryťVypnúť reklamu

Vôbec by ma neprekvapilo, keby konečne niekto z ministrových preferitov bol naozaj "osoba na správnom mieste". Nesprávnym spôsobom a so všetkými "ale" čo boli spomnuté. Zrejme nám zostáva len počkať, čo nám ministerstvo odpovie ...

Paradox by bol, keby Pôbišová dokončila školu a prípadný konkurz na post, ktorý teraz zastáva, následne vyhrala - preto, lebo by mala školu, schopnosti, skúsenosti a minister by s jej spôsobom práce bol spokojný, keďže je naň evidentne zvyknutý. Monika, ja ti držím palce ...

Peter Tomašovič

Peter Tomašovič

Bloger 
  • Počet článkov:  17
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Strelec s chuťou trafiť sa do čierneho Zoznam autorových rubrík:  CESTOVANIE - DOPRAVAĽUDIAŠPORTTOTO SME CHCELI?ZAMESTNANIEZDRAVOTNÍCTVO

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu