Prázdne sľuby Mariána Kotlebu - časť 2

Písmo: A- | A+

Prednedávnom sme začali demaskovať súčasného predsedu BBSK Mariána Kotlebu, ktorý je príkladom politika, ktorý sľubuje „zmenu systému“, ale v skutočnosti nie je schopný riadiť zodpovedne ani Banskobystrický samosprávny kraj.

Ukážkový príklad politika starej generácie

Politika, ktorý zneužíva svoje postavenie na to, aby sa postaral a zamestnal vlastných príbuzných a neúspešných členov vlastnej politickej strany. Politika, ktorý uprednostňuje záujmy politickej strany a jej členov pred obyvateľmi samosprávneho kraja. Politika, ktorý vždy pred voľbami sľubuje „vzdušné zámky“, ale nakoniec iba hľadá výhovorky vlastnej neschopnosti.

Dnes Vám predstavíme Mariána Kotlebu, ako župana, ktorý sa počas štyroch rokov okrem rodinkárstva, straníckeho klientelizmu a predvolebných lží, počas štyroch rokov od prezentoval, ako zlý hospodár, ktorý nie je schopný efektívne riadiť krajskú samosprávu.

 

1) Hodnota majetku kraja klesá

Už pomaly štyri roky sa na Slovensku živí mýtus, že Marián Kotleba je dobrý hospodár, ktorý sa príkladne stará o Banskobystrický kraj. Opakovane sa to snaží dokázať tým, že je to práve on, kto znížil dlh krajskej samosprávy.

Pravda je však taká, že oproti predchodcom stúpli daňové príjmy kraja kraja – výnosy z daní, ktoré dostalo BBSK zo štátneho rozpočtu – o 84 milión eur, avšak na zníženie daní dlhu použil len 22 miliónov.

Kde sú zvyšné peniaze údajne „dobrého hospodára“?

A to nie je všetko. 

Podľa dostupných a zverejnených údajov Marián Kotleba v úrade predsedu BBSK svojimi rozhodnutiami spôsobil pokles hodnoty majetku kraja zo 167,75 miliónov na 162,75 milióna EUR! „Dobrý hospodár“ Kotleba , ktorý štyri roky spravoval náš spoločný majetok spôsobil zníženie jeho hodnoty nášho spoločného krajského majetku sa o viac ako 5 miliónov EUR! 

Župan si podľa všetkého dobrého hospodára predstavuje asi inak, ako my ostatní.

2) Premrhal viac ako 10 mil. € a naše peniaze používa na svoju kampaň

Dobrý hospodár by sa o obyvateľov a majetok kraja staral l počas celého obdobia a nie len pred voľbami. Dobrý hospodár by systematicky a efektívne investoval do majetku kraja a zvyšoval tak jeho hodnotu. Dobrý hospodár by určite štyri roky neukladal spoločné peniaze „do ponožky“, aby ich pár mesiacov pred voľbami slávnostne vytiahol a pochybným tendrom na opravu ciest nepridelil zvláštnym firmám 15 zákaziek v celkovej hodnote 9,8 milióna eur.

Kotleba svojim konaním opäť dokázal, že je iba karikatúrou starých politikov, ktorí „nástenkovými“ tendrami pred voľbami okrádajú občanov.

Na základe jeho nečinnosti prišli postihnuté deti v Domovoch sociálnych služieb Slatinka a Ladomerská Vieska a obyvatelia Veľkého Krtíša a Revúcej o takmer 10 mil € z eurofondov na rozvoj chudobných regiónov.

Ministerstvo pôdohospodárstva tieto peniaze kvôli nečinnosti župana nakoniec prerozdelilo do iných krajov!

4) DSS Slatinka – príklad zlého hospodárenia Mariána Kotlebu

Domov sociálnych služieb Slatinka sa už 10 rokov snaží začleniť do spoločnosti postihnuté deti, o ktoré sa stará. Chcelo ich umiestniť do domov v centre Lučenca, kde by mali viac slobody, viac zodpovednosti a tým lepšiu šancu začleniť sa do spoločnosti.

DSS Slatinka vypracoval projekt, ktorý podporil svojim spolufinancovaním vo výške 120 tisíc € BBSK. V tomto momente stačilo DSS Slatinka získať už len podpis predsedu BBSK, ktorým sa po voľbách 2013 stal Marián Kotleba.

Čo urobil súčasný župan? Odmietol podporiť projekt, v ktorom kraj mohol získať 2,3 mil € a poskytnúť spoluúčasť kraja vo výške cca. 120 tisíc eur, ktorý by umožnil rekonštrukciu celkovo 7 budov.

Priamym dôsledkom jeho rozhodnutia je to, že dnes musí kraj investovať približne 114 tisíc € na nutnú rekonštrukciu LEN JEDNEJ z budov DSS Slatinka na Ul. Dr. Vodu v Lučenci!

Marián Kotleba mohol vďaka eurofondom opraviť 7 budov kraja, nášho majetku. Svojou neschopnosťou môže teraz za tú istú sumu opraviť len 1 budovu. Aj to len čiastočne.

Výsledok jeho úradovania v kraji najlepšie vystihujú fotky interiéru budovy na Ul. Dr. Vodu, v ktorom bývali postihnuté deti dovtedy, kým ich odtiaľ nevyhodila hygiena.

Pleseň na stene domu, kde boli ubytované postihnuté deti
Pleseň na stene domu, kde boli ubytované postihnuté deti (zdroj: Tomáš Smutný)
Zatečené steny
Zatečené steny (zdroj: Tomáš Smutný)

Chátrajúci dom, do ktorého jeho hospodár neinvestuje, ktorého hodnota z roka na rok klesá, do ktorého zateká a ktorého steny plesnivejú je potvrdením starého slovenského príslovia, že zlý hospodár aj pod vlastnou strechou zmokne.

Skryť Zatvoriť reklamu